Skocz do zawartości

Drgania kierownicy przy 120km/h


Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym jeszcze raz sprawdził co dzieje się z kołem jak jest na wyważarce - tzn wizualnie sprawdził czy nie ma bicia koło, opis pasuje do uszkodzenia oplotu opony (koło/opona ma minimalny owal i przy wyższych prędkościach zaczyna podskakiwać) Można to sprawdzić na wyważarce wcześniej otwierając osłonę zanim koło się zatrzyma. Tu wyważenie może być super, a coś takiego będzie dawało takie efekty.

Następna rzecz to czystość przylgni felgi i tarczy hamulca, to też ma znaczenie i efekty podobne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Poruszę temat trochę podobny. Nurtuje mnie pewna rzecz. Chodzi o to że na zimnym silniku podczas szybszej jazdy ok 100-110 km/h pojawia się odczuwalne drżenie w całej kabinie. Szczególnie widać to po oparciu pasażera jeżeli nikt na nim nie siedzi. Zastanawiam się czy to jest kwestia silnika czy może tylnej prawej felgi która była kiedyś lekko przytarta. A może przyczyna leży gdzie indziej? Fakt faktem ale te drgania są mocno odczuwalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem to kolo z przodu ale przelozylem do tylu bo kierownica drgala. Teraz tak mysle ze moze jest zimniej i guma jest twardsza i tak nie amortyzuje. Dopiero gdy sie rozgrzeje po czasie jest lepiej. Juz sam nie wiem co o tym myslec bo ta felga jest lekko dziabnieta ale wulkanizator mnie na nia uczulal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, Ty masz je na kołach nie ja, może jest wybulona, skoro krzywa felga to opona też cierpi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę Wam powiedzieć, że często winna jest opona .. poprzedni sezon zimowy jeździłem na końcówce zimówek, kierownica drżała, wyważenie nie pomagało .. choć oczywiście wszystko wychodziło ok .. dały sie wyważyć. Zaczynałem już czepiac sie lekkiego luzu jaki znaleźli mi mechanicy na zawieszeniu .. ale powiedzieli, ze musieli się tak czepiać, ze normalnie nawet na taki luz nie zwracają uwagi i nikt potem nie protestuje, że cos jest nie tak .. wiec oni proponowali zmienic na letnie i wtedy zobaczyć

Jak doszło do zmieny na letnie (felgi oddałem do renowacji) okazało sie, że gosciowi ukradli moje opony (lub gdzieś je przehandlował) .. wiec kupiłem nowe i wystawiłem mu rachunek do rozliczenia za regenerację.

Załozyłem nowe opony .. i cały samochód zmienił sie nie do poznania .. cisza spokój, nic nie drży (przy żadnej prędkości ani 80, ani 120, ani 180 km/h) jakbym zmienił zawieszenie.

Piszecie, że macie nowe opony (roczne, dwuletnie) .. ok .. ale nie jest powiedziane, że w ciągu tych dwóch lat nie wjechałaes w jaaką dziure, nie najechałes na kraweznik za szybko i kord został osłabiony a po jakims czasie pekł powodując inne rozkładanie sie obciążenia i niewielkie wibracje.

Poza tym ostatnio byłem u wulkanizatora .. i maszyny równiez do wyważania ida do przodu .. od badał mi drżenie opony w sytyku z jezdnią .. miał taka przystawke .. walec, który napedzał opone i badał jej obijanie sie jakby o jezdnię .. była jakas wartośc graniczna, po prezekroczeniu której musiał ściągac opone i ją obracał względem felgi. Pojade do niego za niedługo z zimówkami .. bo też chce zmienić na nowe .. to dopytam się cos wiecej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie nie .. przy drganiach na kierownicy winne jest raczej przednie zawieszenie, koła lub układ kierowniczy. Kiedys miałem tak, że opona była wlnieta i nic nie wiedząc zamieniłem koła z przodu na tył i odwrotnie .. i okazało sie, że wyjechałem od wulkanizatora i auto zaczęło drżeć .. wiec wróciłem i mówię co jest .. a on, że w takim razie, że sprawdzi, ale sprawdził i było ok .. wiec zproponował wrócenie do ustawienia sprzed poprzedniego sezonu .. czyli przód wraca na przód a tył na tył .. i pomogło .. okazało się, że jedna póxniej, że jedna opona ma puszczony kord .. ale wzrokowe tego nie było widac w ogóle .. dopiero jak ktos mi pokazał, wyłapał to dłonią .. to wiedziałem, że tak jest.

Więc jezeli o mnie chodzi to zmienił bym przód na tył .. i zobaczył czy problem zniknie czy nie .. jezeli nie .. to jest szansa, że to nie opony i trzeba szukac w zwieszeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności