Skocz do zawartości

Drgania kierownicy przy 120km/h


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

w takim razie jest to możliwe .. cała kabina tak .. rozumiem, że siedzisz i czujesz siedzac, że samochód się trzesie .. oczywiście tylko podczas jazdy .. nie na postoju?? gdyby na postoju to sugerowałbym coś związane z silnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cala kabina na postoju tego nie ma. Drzenie jest na tyle silne ze gdy lezy mi na nodze brylok od kluczyka skladajacy sie z dwoch metalowych zawieszek to drganie jest tak silne ze te dwie zawieszki dzwonia o siebie. Nie wspomne juz o forelu pasazera ktorego oparcie strasznie drga. Czego to moze byc wina w takim razie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj .. doczytałem się, że ten problem masz gdy jedziesz prędkością 100-110 km/h .. ale poniżej i powyżej jej nie masz??

doczytałem, że to kwestia zimnego silnika .. czy to znika z temepratura silnika czy z przejechanymi kilometrami?

może warto zrobic próbe rozgrzać silnik wcześniej dopiero potem wyjechac na drogę .. wtedy bedziesz wiedział czy to zanika na ciepłym silniku czy też problem dotyczy kół .. sprawdź równiez czy problem zmienia się z predkościa obrotową silnika czy też z prędkościa auta (chodzi mi o to, że jechac ok. 100 km/h możesz na 3, 4 lub piatym biegu, prędkośc będziesz miał tą samą .. a obroty silnika różne).

Ciężko wyrokować .. ja bym poprzerzucał kółka .. może bym cos zobaczył ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze warto jechac na diagnostyke go potrzepac ? Mi tez sie trzesie ponad 100 jak jade cale auto ale ja mam luzy na koncowkach drazkow kierowniczych i stabilizatory do wymiany ale nie wymienilam czasu nie mialam i dzieje sie to samo nie wiem jak ma sie to do astry 3 ale sprawdz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz wjechalem w taka ostra dziure, ale felga juz byla przytarta jak kupilem ten samochod. A czy lekki luz z tylu na silentblocku powodowalby cos takiego?

Może szkoda pisać poematów na ten temat.

Zdjąć koło (to uszkodzone) założyć zapasówkę i zobaczyć co się będzie działo z autkiem.

Ja podejrzewam uszkodzenie opony, wyważyć się da (Grzegorz to opisywał) ale trzeba popatrzeć na wyważarce jak się koło zachowuje, pewnie podskakuje jak pong- pong. W takim wypadku opona do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn co ma sie dziac z opona? To sa nowki opony w tamtym roku kupione.

ja nowe wymieniałem. dosłownie nowe, bo były źle ulane i pomimo że dało się wyważyć (bo to wyważenia boczne) to kształt toczenia był jajowaty... i auto skakało na autostradzie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz felgi niefabryczne to sprawdź czy nie mają luzu na piaście. U mnie był ok 0,2mm. Tyle wystarczyło by drgania były. Pomogła puszka 0,33 coli. Idealnie pasuje do piast astry. Wystarczy wyciąć z niej pierścienie i gotowe. Efekt luzu zniwelowany do zera. Nigdzie nie dokupisz pierścieni centrujących o takim rozmiarze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi mam oryginalne. Z oponamintez bylonok bo inaczej wulkaniztor by mi zwrocil na to uwage tak samo jak na felge.

Dzis robilem trase i drgania nie byly juz tak intensywne ale sa. Jak sprawdzic czy jeat duzy luz na silentblocku? Bedzie wyczywalny jezeli jest niewielki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi, ale wulkanizator tylko patrzy na monitor i zakłada odważniki, a czy ogląda kółko jak się zachowuje na wyważarce, już nie koniecznie. Dlatego bym sprawdził czy opony na kołach nie podskakują, nawet kiełbasę wyważysz, więc od tego zacznij, sinenblok będzie się tłukł a nie będzie przenosił wibracji.

Nie tu szukaj przyczyny, dokładnie sprawdź opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności