Skocz do zawartości

Drgania kierownicy przy 120km/h


Rekomendowane odpowiedzi

Na geometrii zawieszenia bylem kiedys jak zmienialem dwumase i wszystko jest ustawione tak jak powinno. Ciezko uwiezyc ze to moze byc opona no ale sprawdze to. Tylko brac pod uwage wszystkie czy tylko prawa strone?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja bym ściągnął koła i oglądnął opony .. wszelkie buły, zapadnięcia są niedopuszczalne. Jeżeli nic nie znajdziesz .. zamień koła przód na tył .. i sprawdź co sie dzieje .. jezeli wina jest opona .. samochód inaczej powinien sie zachowywać .. np. moze zacząć drżeć kierownica.

Czasami w firmach wulkanizacyjnych maja na maszymach taka dodakową rolkę .. tzw. testu drogowego.

Poniżej masz link do artykułu ..

http://www.google.de/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Focdn.eu%2Fimages%2Fpulscms%2FYzA7MDMsMmU0LDAsMSwx%2Fc517fd966b35d2a242f61a6d18ffec71.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.auto-swiat.pl%2Feksploatacja%2Fwywazanie-kol-czyli-jak-jechac-prosto-cicho-i-bez-wibracji%2Fhl7pn&h=491&w=740&tbnid=m6U2kM-6iRbqmM%3A&docid=1RDxCik1mpyWsM&ei=jksfVurFAoTxat_Fu_gJ&tbm=isch&iact=rc&uact=3&dur=740&page=6&start=131&ndsp=27&ved=0CKMBEK0DMDU4ZGoVChMI6sSAtfDDyAIVhLgaCh3f4g6f

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na geometrii zawieszenia bylem kiedys jak zmienialem dwumase i wszystko jest ustawione tak jak powinno. Ciezko uwiezyc ze to moze byc opona no ale sprawdze to. Tylko brac pod uwage wszystkie czy tylko prawa strone?

Kolego czy tynie rozumiesz co się pisze do ciebie?

Co ma wspólnego statyczna geometria do podskakującej opony?

Najpierw trzeba zacząć od tego co się styka z drogą, zwłaszcza że sam pisałeś że kółko z oponką było w ostrej dziurze.

Wewnętrzne uszkodzenia opony nie wyjdą na wyważarce (po prostu można to wyważyć) ale nie zmieni to faktu podskakiwania samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prawdopodobnie te drgania są wynikiem luzu półosi napędowej prawej. Jest to półoś złożona z wałka pośredniego i półosi z przegubami. W silnikach diesla ( duży moment obrotowy ) następuje wybicie frezów na tym wałku. Można to wyczuć ręką łapiąc za wałek pośredni i sprawdzając luz obwodowy. Prawdopodobnie efektem tego są drgania przy 120 km/h. Znajomy mechanik powiedział mi , że miał przypadek ścięcia tych frezów. U mnie właśnie występuje ten luz ( przebieg 186 000 km ), jednak koszt zakupu nowego wałka pośredniego to ok. 700 zł. Na razie sobie daruję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis swojego czasu dawał na połączenie półosi (głównej z pośrednią) albo smar, albo klej (czerwony loctite, ale nie pamietam już numer) podobno pomagało .. to były zalecenia z inżynieringu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość bzyku_flashi

A ja miałem wymianiane gumy na wahaczach, zbierzność robiona kilka razy, 3 komplety koł. Całe zawieswzenie jest ok. \drgania dalej są. Nie powiem czegu już dostaje. Czasem jeździć się nie da tak trzaepie. Muszę ta półoś sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość Kaalith

Jednak to nie półoś, ani luzy w zawieszeniu - to wina opon. Postanowiłem przydusić oponiarza ażeby zrobił mi test rolki czyli test pod obciążeniem. Okazało się, że bicie było 9-14 kg. Musiał obracać jedną i drugą oponę kilka razy ( oponiarze tego nie lubią bo to strata czasu i pieniędzy ), aż bicie nie przekraczało 7 kg, wtedy wyważył ciężarkami. Po tym przejechałem się na równej drodze i muszę stwierdzić, że do 150 km/h drgań nie było. Dopiero przy 160 km/h pojawiły się lekkie drgania, ale więcej nie cisnęłem, bo ograniczenie do 90 km/h. Także według mnie to jest powód tych drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności