Skocz do zawartości
bodekP

dziwne zachowanie hamulców w kadett 1,6i

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Kadziu (1,6i 91rok) stał dwa tygodnie w garażu, ostatnio we wtorek wyjechałem na drogę (temp. ok35 stopni) po pewnym czasie pedał hamulca stał sie miękki i oczywiście zero hamowania. Po zatrzymaniu sprawdziłem nigdzie nie wycieka płyn hamulcowy (wymieniony w ubiegłym roku) jedynie przy wciskaniu pedału hamulca w okolicach pompy i serva słychac cichy syk. Po 3 godzinach wszystko zaczeło działać normalnie pedał jest wysoki i twardy. Mój niepokój jednak pozostał bo nie mogę jeździć gdy nie wiem co się dzieje. Proszę może ktos miał podobny problem i wie jak go rozwiazać. Czekam na porady. Pozdrawiam wszystkich Kadziu posiadaczy :help:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marcel24

Układ się nie zapowietrzył, a pompka działa prawidłowo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda, jakby pompa hamulcowa nie wytrzymała. Pytanie dodatkowe - kiedy wymieniałeś płyn hamulcowy? Jak ma duża zawartośc wody to po prostu mógł sie zagotować...

Płyn hamulcowy jest higroskopijny i z tego powodu, wymienia sie go wg. zaleceń producenta co dwa lata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie tak jak w/w koledzy pisali.Albo zapowietrzenie albo woda w płynie.Miałem taki sam problem w AstrzeF.Wymieniłem płyn-odpowietrzyłem i jest OK.

Edytowane przez romantyr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi