Skocz do zawartości

Gość daavid

Rekomendowane odpowiedzi

Opel Corsa B 1.7D

 

Witam,

Kilka dni temu zaczęło mi coś "buczeć" pod maską przy większych obrotach, a co jakiś odcinek, w czasie jazdy zapalała się kontrolka akumulatora i nie było w tym momencie wspomagania. Dodatkowo, w momencie zapalenia się kontrolki akumulatora, pedał hamulca stawał się na tyle twardy, że nie dało rady go docisnąć. Jak się okazało, koło pasowe wału korbowego do wymiany. No i tu zaczynają się schody.. nigdzie tego koła do corsy b nie mają (szukałem nówkę).. obdźwoniłem wszystkie hurtownie i sklepy w pobliżu, przeszukałem internet i nic.

 

Orientuje się ktoś czy istnieje możliwość jakiegoś "zamiennika" z innego auta czy coś? Jestem akurat w tym temacie zielony, więc się nie śmiać :P Na ten moment zostaje mi tylko przeszukanie szrotów, a nie widzi mi się sytuacja, gdzie po miesiącu jazdy znów koło będzie do wymiany..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie? http://allegro.pl/kolo-pasowe-corsa-vectra-astra-1-5d-1-7td-isuzu-i3456999029.html

 

nie masz może numeru części łatwiej było by szukać?

 

podejrzewam że takie samo może być w astra f, tigra i combo lecz jeszcze się tym nie sugeruj :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ASO OPEL Wawrosz Oświęcim

Podrzuć proszę nr VIN-u, zobaczę co da się zrobić :)

 

Mój przedmówca ma rację, na kole pasowym może być wybity nr części lub nr katalogowy, albo oba razem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@timig

To koło co podałeś z allegro, zamówiłem i jak się okazało na miejscu, w ogóle co corsy b nie wchodzi, bo jest za duże :zalamany:

 

Co do VINu, to właśnie niestety go nie posiadam, bo na kole brak jakiegokolwiek oznakowania... Jestem w czarnej d. Chyba, że istnieje jeszcze jakaś możliwość sprawdzenia VINu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIN jest w dowodzie rejestracyjnym, karcie pojazdu i jakimś miejscu na budzie :) możliwe że @ASO OPEL Wawrosz Oświęcim coś po nim znajdzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ASO OPEL Wawrosz Oświęcim

 

 

Chyba, że istnieje jeszcze jakaś możliwość sprawdzenia VINu?

VIN to 17-to cyfrowy numer identyfikacyjny pojazdu, umieszczony na pierwszej stronie dowodu rej, karty pojazdu itp. :) Będzie sie zaczynał od W0L......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ASO OPEL Wawrosz Oświęcim

Niestety potwierdzają się przypuszczenia. Osiągalny jest tylko oryginał i to na magazynie w Niemczech. Zamienniki do tej części nie istnieją :(

koszt oryginału to 1400 zł ....

 

Mogę Cię poratować jedynie stosując program bonusowy do starszych aut, który pozawala mi na 30-to procentowy rabat na części pod warunkiem jednakże wymiany części w ASO. Na robotę tez mogę dać spore rabaty, jednak aby skorzystać z bonusa, pozycja robocizny musi zaistnieć.

 

Tak czy siak, po rabacie koło wychodzi 980 zł. Kombinuj. Możesz szukać używki ale jak sam napisałeś, możesz trafić na podobną jak masz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tego właśnie się obawiałem :zalamany: No nic, w takim razie raczej będę ratował się używką, bo nie wiem czy jest sens wpompowywania takiej kasy w oryginał.. samochód też już swoje lata ma.. mimo wszystko WIELKIE DZIĘKI ZA POMOC!

 

Mam tylko jeszcze pytanie na koniec. Czy masz może jakieś zdjęcie tego koła czy jakiś numer po którym mógłbym szukać go na szrocie? Samochód obecnie stoi na warsztacie do którego mam dość daleko od domu, a do szrotu mam rzut beretem, więc podskoczyłbym zobaczyć, tylko nawet nie wiem czego dokładnie szukać :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności