Skocz do zawartości
marcin88100

coś puka podczas zmiany biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem tutaj nowym użytkownikiem . Posiadam opla calibrę 2.0 C20NE , skrzynia f16 . Otóż problem w tym że podczas zmiany biegów z 1 na 2 , z 2 na 3 coś puka , tak jak by się coś załączyło , słychać to tylko podczas redukcji tych biegów , jak się jedzie jest ok . Wymienione jest całe zawieszenie , końcówki , wachacze , przeguby , amory i sprężyny . Może to wina skrzyni biegów ? Nigdy nie miałem takich objawów . Chciałem to sprawdzić i jak odpalę calibre , wrzucę bieg i energiczniej chcę puścić sprzęgło ale nie ruszać to wtedy najbardziej puka . Proszę o porady i z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poduszka silnika lub skrzyni? Przegub któryś ma luz? Mechanizm różnicowy ma luz?

Podnieś przednie koło, wrzuć bieg i ręką obracaj energicznie, a ktoś niech nasłuchuje skąd dobiega dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przeguby nie mają luzu , jakieś 2 miesiące temu wymieniane . Mechanizm nie mam pojęcia . W takim razie musze tak spróbować może coś się wyjaśni ;)

A poduszki jak można sprawdzić ? trzeba wyciągać ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedna osoba w kanale obserwuje poduszki. Ty u góry na zaciągniętym ręcznym energicznie popuszczasz sprzęgło do połowy, aby zaczynało zabierać. Najpierw na jedynce, potem na wstecznym. Jak poduszki sprute, to będzie widać która, bo silnik ze skrzynią ładnie zatańczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma sprawy, czteropak...

:D żartowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi