Skocz do zawartości

meriva ogrzewanie?


Gość tomek1986

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chrisowaty

Prawidłowość działania nowego termostatu potwierdzę kolejnym badaniem kamerą termowizyjną. Na ten moment poprawa jest zaskakująca.

 

PS. Wymieniałem sam wkład termostatu.

Edytowane przez chrisowaty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość chrisowaty

Dostęp do termostatu nie jest najgorszy, ale wolałbym już nie mieć powodu do niego zaglądać. Dzisiaj jadąc do pracy nawet się zagrzał, co mu się jeszcze nie zdarzało (przy obecnych temperaturach) :-)

 

Ale badanie kamerą będzie i w wolnej chwili zamieszczę termogramy przed i po wymianie.

Edytowane przez chrisowaty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam stałem sie posiadaczem Meriva A 1,3 cdti 55kw oprucz wectry C 1,9 i mam pytanie odnosnie dogrzewania spalinowego jakie jest w Merivie jak to dziala dodam ,ze to nie jest pełne webasto bo jest spalinowe ale bez sterowania.Jak silnik jest niedogrzany to to sie zalącza i dogrzewa nagrzewnice i chyba silnik też, w momecie załaczenia na jeszcze niedogrzanym silniku auto przy depnieciu kopci jak po czipie tyle ze na niebiesko po zagrzaniu silnika i wylączeniu ogrzewania na climatroniku nic nie kopci. pogonilem ja 20km po miescie zalaczylem ogrzewanie na max i dziala ogrzewanie ale juz nie kopci. moze wtedy juz tylko bierze ciepelko z silnika a to webasto juz nie dogrzewa.narazie testuje jestem ciekaw jak to dziala.Czytalem gdzies ze tam jest swieca zarowa i jakies sitko czy siatka i po wymianie tego podobno nic nie kopci.Jutro sprawdze znowu na zimnym silniku i zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec to dogrzewacz. W 90% taki sam jak pelne ogrzewanie spotojowe. Producentem pewnie jest albo webasto albo ebesracher. dogrzewacz a ogrzewanie psotojowe roznia sie zazwyczja tylko sterownikiem. Wlacza sie z automatu jak odpalisz silnik a na dworze jest ponizej +5 stopni lub +10 stopni.zaleznie od wersji. Piec sam startuje i sam sie wylacza po osiagnieciu temp cieczy chlodzacej okolo 82 stopni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam jest ebesracher. Ok tylko szkoda ze tak kopci.Dzisiaj jadac do pracy i z powrotem silnik zimny i nic nie kopcilo -1 moze 3km to troche za krotki dystans.Dzieki za wyjasnienie będe obserwować czy dalej kopci autko pewnie zastane było moze sie przepali troche .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak pisalem podczas gdy temperatura na wskazniku dochodzi do 80 stopni to zaczyna kopcic ale wtedy to dogrzewanie sie juz powinno wylaczyc moze cos jeszcze je zalewa a swieca juz stygnie i dlatego kopci.

Zastanawia mnie jeszcze jedno webasto ma swoj wydech a mi kopci z tylnego wydechu czy ten dogrzewacz jest podpiety pod wydech z auta? jest zimno brak kanalu i jeszcze sam nie sprawdzałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności