Skocz do zawartości

Z letnich na wielosezonowe zimą


Gość Cologero

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie poradźcie co robić, kupiłem auto na letnich oponach i dostałem drugi komplet na zimę.

Bardzo się im nie przyglądałem, bieżnik jest ok, ale okazało się jednak że opony nie są zimowe tylko wielosezonowe.

Poprzedni właściciel twierdził, że kupił jest w celu jazdy zimową pora.

 

Pytanie: Czy jest sens zmieniać na zimę opony letnie na wielosezonowe, czy koniecznie muszą być zimowe no ale to generowanie kosztów.

Opony to Goodyear Vector Eagle mało jeżdżone ok. 5 tys.

Bieżnik wygląda na zimowy: https://www.google.pl/search?client=opera&hs=4Iy&channel=suggest&tbm=isch&q=goodyear+vector+eagle&spell=1&sa=X&ei=vU9UUpX1GsfWsgb58oCAAQ&ved=0CFAQBSgA&dpr=1&biw=1366&bih=645

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zależy co kupiłeś, gdzie jeździsz, no i jak jeździsz? :)

Jeżeli na trasach to lepiej zimówki mieć, jeżeli w mieście więcej i jest tak jak piszesz i bieżnik jest wysoki to możesz przejechać tą zimę. Opony dobrej firmy i faktycznie bieżnik zbliżony do zimowego.

Niektórzy nawet na letnich zimą jeżdżą, ale tego nie polecam. Zimówki to wydatek nowe czy używane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna sprzedac te wielosezonowe i kupic zimowe

jeden jezdzi na takich inny na letnich caly rok(co dla mnie tez jest glupota)

ten model ma ogolnie dobre opinie

sam sie przekonasz czy robia w zimie czy nie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony zimowe zawsze będą lepsze niż wielosezonowe .. ale nie wpadajmy w paranoję. Oczywiscie sam musisz zdecydować .. jak opona trzyma się jezdni. Jezeli nie jeździsz zbytnio wiele na trasie, po bardzo zaśnieżonych drogach, drogach, gdzie może się okazać, że są często zasypane i nie odśnieżone .. to uważam, że taka wielosezonowa topowa opona może konkurować ze słabą zimówką.

Jezeli bieżnik jest OK i opona nie jest stara (nie ma powyżej 5 lat) to ja bym zaryzykował. Oczywiście styl jazdy\, model samochodu też robi znaczenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek_sieradz

hehe dostałem takie same do agili

 

pierwsze co z nimi zrobiłem to:

 

http://tablica.pl/oferta/opony-klasy-premium-155-65r14-goodyear-vector-5-m-s-6-5mm-CID5-ID3C4tn.html

 

wystawiłem na tablicy.

 

 

ja tym sie nie odwaze jezdzic zimą.

 

sprzedaj je i kup opony jak sie nalezy

 

opony to jedyny łacznik samochodu z jezdnia wolałbym oc nie opłacic a miec dobre gumy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to Goodyear Vector, rzeczywiście nie stary i mało jeżdżony (twierdzisz że ok.5tys.km) to śmiało zakładaj.

Znajomy z roboty kupił na takich w listopadzie ub. roku sprowadzonego Scenica 1.9dCi, przelatał całą zimę (nie tylko po głównych drogach) i był zadowolonych ze swoich "zimówek" Goodyear.

Dopiero wiosną został uświadomiony, że to nie zima, ale wielosezon i był bardzo zdziwiony. :szok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy jest sens zmieniać na zimę opony letnie na wielosezonowe,

Oczywiście,że jest sens(wielosezonowe na pewno będą lepsze na zimę niż typowo letnie).

 

sam sie przekonasz czy robia w zimie czy nie

Kolega Gawlak ma rację załóż te wielosezonowe na zimę i zobaczysz co będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyzej,jezdziłem kolegi autem na wielosezonówkach i specjalnie zadnej róznicy pomiedzy swoja astra(moja na zimówkach) nie zauwazyłem.Gdyby mi nie powiedział to bym nawet nie wiedział.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też trzy zimy jeździłem na wielosezonówkach, nie zauważyłem zasadniczej różnicy pomiędzy nimi a zimówkami, nigdy mnie nie rzucało na drodze :-)

Edytowane przez mariusz444

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności