Skocz do zawartości
Cologero

Z letnich na wielosezonowe zimą

Rekomendowane odpowiedzi

i od stylu i od tego gdzie sie jezdzi

w poprzednim miejscu zamieszkania ja na zimowkach wjechalem pod dom

a tesc na wielosezonowych nie dal rady

sniegu troche bylo nieubitego i nie dal rady

i to raptem 20 km od centrum Warszawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkopuję temat, ale może polecilibyście mi jakieś dobre opony wielosezonowe? Rozmiar 16 205/55

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z całorocznych dobre będą Uniroyale AllSeason lub Nokiany All Weather. Ale jeśli mogę Ci coś doradzić to jeśli już masz kupować oponki to kup normalne zimówki, a nie całoroczne. W mojej ocenie najlepsze są Continentale ContiWinter TS850, ewentualnie Michelin ALPIN 5, ale są bardzo drogie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam Nexen N'Priz. Przyzwoite wielosezonówki i co najważniejsze cichutkie w lato.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak mieszkasz w mieście, gdzie nie ma często grubego śniegu a solarki pracują normalnie, czyli od rana a nie od południa, i jeździ się ze średnią prękością 30 km/h, to kup wielosezonówki ale z najwyższej półki cenowej, na jaką Cię stać. Prym wiodą Pirelli, Goodyear, Uniroyal wg testów. Choć i tak nie będą one na tyle sprawne zimą, co prawdziwe zimówki nawet niższej klasy. Ja uważam, że jak cos jest do wszystkiego, to jest do niczego i mam 2 komplety od wielu lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkopuję temat, ale może polecilibyście mi jakieś dobre opony wielosezonowe? Rozmiar 16 205/55

Odsyłam do motointegrator, tam wpisz w szukajkę ten rozmiar opon. Powinny wyskoczyć Ci Hankook Optimo 4S H730 91H - opony średniej klasy - ale dla kogoś kto nie jest wymagającym kierowcom w zupełności wystarczą.

Indeks prędkości do 210 km/h też w zupełności powinien wystarcyzć na polskich drogach. A i mają tam dobrą opcję transportem za friko do warsztatu partnerskiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam zawsze biorę opcję transportu do domu, bo jakoś nie mam zaufania do warsztatów. A tak wiem, że nikt nic nie pokręcił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Jeżeli nie kupiłeś jeszcze tych opon, to się poważnie zastanów nad wielosezonowymi z tego względu, że najtańsze zimówki będą lepsze od wielosezonówek.

Ot chociażby https://www.motointegrator.pl/produkty/1387437-sunfull-sf-982-20555r16-91h

Wprawdzie klasa budżet ale dają radę.

A co do odbioru w warsztacie - to czego nie? Nie zawsze jest możliwość odbioru od kuriera. A 16 calówki jednak trochę miejsca zajmują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chińskie zimówki lepsze od dobrych wielosezonówek? Mam wrażenie nie masz pojęcia o czym piszesz kolego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Choc autor pisal "panowie" :) to pozwolę sie wtrącić. Nie wiem jak jest u was ale u mnie to sprawa wygląda tak... Niby nie ma w Polsce obowiazku jazdy na zimowkach ale jak jest dzwon to masz przechlapane bo ogumienie nieodpowiednie... Ja uważam ze chytry 2 razy traci (pisze z własnej autopsji) nie daj losie poślizg. Jesteś w tyl o szkody twoje lub twoje i czyjeś. A czasami jak ktos tam pisał lepiej sprzedać i dolozyc. Ja juz nauczkę mam i co 2 zimy kupuje nowe. Może głupota i jakas idiotyczna paranoja ale jednak poczucie tego bezpieczeństwa jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi