Skocz do zawartości

Z letnich na wielosezonowe zimą


Gość Cologero

Rekomendowane odpowiedzi

i od stylu i od tego gdzie sie jezdzi

w poprzednim miejscu zamieszkania ja na zimowkach wjechalem pod dom

a tesc na wielosezonowych nie dal rady

sniegu troche bylo nieubitego i nie dal rady

i to raptem 20 km od centrum Warszawy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z całorocznych dobre będą Uniroyale AllSeason lub Nokiany All Weather. Ale jeśli mogę Ci coś doradzić to jeśli już masz kupować oponki to kup normalne zimówki, a nie całoroczne. W mojej ocenie najlepsze są Continentale ContiWinter TS850, ewentualnie Michelin ALPIN 5, ale są bardzo drogie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

Jak mieszkasz w mieście, gdzie nie ma często grubego śniegu a solarki pracują normalnie, czyli od rana a nie od południa, i jeździ się ze średnią prękością 30 km/h, to kup wielosezonówki ale z najwyższej półki cenowej, na jaką Cię stać. Prym wiodą Pirelli, Goodyear, Uniroyal wg testów. Choć i tak nie będą one na tyle sprawne zimą, co prawdziwe zimówki nawet niższej klasy. Ja uważam, że jak cos jest do wszystkiego, to jest do niczego i mam 2 komplety od wielu lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat, ale może polecilibyście mi jakieś dobre opony wielosezonowe? Rozmiar 16 205/55

 

Odsyłam do motointegrator, tam wpisz w szukajkę ten rozmiar opon. Powinny wyskoczyć Ci Hankook Optimo 4S H730 91H - opony średniej klasy - ale dla kogoś kto nie jest wymagającym kierowcom w zupełności wystarczą.

Indeks prędkości do 210 km/h też w zupełności powinien wystarcyzć na polskich drogach. A i mają tam dobrą opcję transportem za friko do warsztatu partnerskiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odkopuję temat, ale może polecilibyście mi jakieś dobre opony wielosezonowe? Rozmiar 16 205/55

 

Jeżeli nie kupiłeś jeszcze tych opon, to się poważnie zastanów nad wielosezonowymi z tego względu, że najtańsze zimówki będą lepsze od wielosezonówek.

Ot chociażby https://www.motointegrator.pl/produkty/1387437-sunfull-sf-982-20555r16-91h

Wprawdzie klasa budżet ale dają radę.

 

A co do odbioru w warsztacie - to czego nie? Nie zawsze jest możliwość odbioru od kuriera. A 16 calówki jednak trochę miejsca zajmują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc autor pisal "panowie" :) to pozwolę sie wtrącić. Nie wiem jak jest u was ale u mnie to sprawa wygląda tak... Niby nie ma w Polsce obowiazku jazdy na zimowkach ale jak jest dzwon to masz przechlapane bo ogumienie nieodpowiednie... Ja uważam ze chytry 2 razy traci (pisze z własnej autopsji) nie daj losie poślizg. Jesteś w tyl o szkody twoje lub twoje i czyjeś. A czasami jak ktos tam pisał lepiej sprzedać i dolozyc. Ja juz nauczkę mam i co 2 zimy kupuje nowe. Może głupota i jakas idiotyczna paranoja ale jednak poczucie tego bezpieczeństwa jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności