Skocz do zawartości

Corsa B '93 - Wulkanizator uważa, że moje nowe opony są za wąskie do felg.


Gość mykail

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam nie lada zgryz.
Kurier właśnie dostarczył nowe opony kupione przez internet. Rozmiar to 145/80/13.
Oddałem auto do "kapciarza", który ku mojemu zdziwieniu powiedział mi, że te opony sa za wąskie do moich felg. Szczęka mi opadła!

Jak to możliwe skoro auto od zawsze jeździ na rozmiarze zalecanym w książce serwisowej opla, tj, 145/80R13?

Niedawno, co prawda, wymieniałem dwie felgi ale widziałem jak je gość zdejmuje z innej Corsy B (szrot). Były to 13 a więc o szerokości 5 cali. Szerszych czy węższych 13 chyba nie ma? Nie mogę przynajmniej nic odszukać w sklepach internetowych.

Widzę w internecie, że zakres szerokości felgi dla opony 145 to 4.0-5.0 cala przy zalecanym 4.5". Wynika z tego, że nie powinno być problemu z zamontowaniem tych opon.

Wulkanizator natomiast wyciągnął swój katalog i mówi mi, że auto powinno mieć opony 155, gdzie w książce serwisowej mojej Corsiny jest tylko mowa o 145\80, 165\70 i 165\65. Nawet jeśli byłoby to prawdą to opony 155 mają tą samą zalecaną szerokość felgi 4.0-5.0" przy preferowanym 4.5".

Co robić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się bał na takich oponkach jeździć już 155 to maleństwa, dlaczego takie kupiłeś ? za 155 zapłaciłbyś ze 2 zł więcej.

 

Dobrze, że gumiarz zwrócił na to uwagę, więc się ciesz. A jak z tymi felgami co kupiłeś może tu jest właśnie problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się bał na takich oponkach jeździć już 155 to maleństwa, dlaczego takie kupiłeś ? za 155 zapłaciłbyś ze 2 zł więcej.

 

Dobrze, że gumiarz zwrócił na to uwagę, więc się ciesz. A jak z tymi felgami co kupiłeś może tu jest właśnie problem.

Felgi są takie same jak fabryczne, rozmiar opon też więc nie wiem czemu miałoby to stanowić problem.

Nie rozumiem twojego toku myślenia za bardzo. Czmu miałbym sie bać jeździć skoro nawet fabryka nie zaleca 155 a dopiero 165 po 145? Kupuję auto na fabrycznych gumach i nie mam z tym problemu aż tu nagle zaczynam się bać jeźdźić bo nagle opony za wąskie? Nie zapominajmy, że to jest Corsa B 1.2 a nie "bolid F1" a ja jeżdże spokojnie.

Edytowane przez mykail

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smiało mozesz jezdzic ja jezdziłem na 155/80 w astrze f co prawda w zimie(takie kupiłem z autem) i nie było problemu.

Ps.Anmax po co kombinowac skoro producent zaleca 145 a nie 155?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smiało mozesz jezdzic (...) po co kombinowac skoro producent zaleca 145 a nie 155?

Też tak myślę i nie chodzi tu o różnice 2 złotych bynajmniej. Poza tym auto nie było przerabiane i służy mi tylko do jazdy po mieście w rozsądnych prędkościach. Felgi stalowe.

Edytowane przez mykail

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Corsa B też ma opony 145/80R13 takie miała fabrycznie. Jakiś czas temu jak kupowałem nowe na zimę zauważyłem że tego rozmiaru nie podają żadne katalogi koleś u którego byłem na wymianę też chciał mi wcisnąć 155/70R13 tylko że takie opony to chodziły seryjnie w fiatach np. uno, punto i inne małe. Nie zgodziłem się na taki rozmiar więc trochę poszukał i nagle się znalazły 145, po prostu takie akurat miał na stanie i chciał je wcisnąć. Z wielkim niesmakiem zamówił jednak takie jak chciałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony założone. Na felgach stoi jak wół 5Jx13 - to przecież 5". Koleś się cały czas upierał przy swoich 155 mimo to, że dla 155 są zalecane dokładnie takie same felgi od 4" do 5" z zaleceniem 4,5".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności