Skocz do zawartości

Olej do skrzyni biegów Opel Vivaro 2.5 CDTI 2008


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

czemu pytasz w oplu jak oni nie maja pojecia co to za skrzynie?

spytaj o roznice miedzy pk5/6,pf6 a pozniej czemu ten sam olej,do PA0 pewnie tez leja ten sam?skad ta PF1?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość morgen2903

witam kolegow po tych informacjach ktore tu przeczytalem jusz nic nie wiem ile i jaki olej bylem w tamtym tygodniu na wymianie oleju w skrzyni w moim vivaro i gosc zlal stary olej i okazalo sie ze jest 3,300 ml i tyle samo wlal to wkoncu ile tego oleju ma wejsc powiedzial ze powinno sie lac az przeleje ze w kazdych autach tak sie wlewa ktore nie maja innych kontrolek bo jak przyjedziesz po jakims czasie na kontrole stanu oleju to skat bedziesz wiedzial ile masz w skrzyni jesli wlejesz 2,7 litra musial bys za kazdym razem spuszczac i sprawdzac ile go jest a poprzez przelewanie bedziesz wiedzial ile masz i ile go brakuje co wy nato zaznaczam ze wyciekow ze skrzyni zadnych nie mam.

 

OPEL VIVARO 2,5 DTI 99 KW 135 PS 2004 ROK 6 BIEGOW

Edytowane przez morgen2903

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość morgen2903

a czy ta wiekrza ilosc oleju moze zaszkodzic skrzyni bo skoro jezdzilem przez tyle lat nic sie nie dzialo to mysle ze powinno byc ok co ty na to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 lata później...

Odświeże temat gdyż pewnie dużo osób ma te same problemy. Jako że moje auto to movano to skrzynia i olej będzie to samo. I pytanie, zlalem stary olej który nawet nie przypominał oleju bo był czarny jak silnikowy a wymieniany 100 tyś temu, zalalem 3litry całe oleju tak jak wg katalogu 75w90 i tyle samo zlalem. Większość pisze że stan powinien być równo z korkiem wlewu a mi przy 3litrach jeszcze minimum brakuje aby przelać, czy mam go dolać? Książka mówi że wchodzi 2,7 natomiast warsztaty aby lać na max a nawet podnieść trochę lewą stronę auta aby było trochę ponad stan. 

Drugie pytanie czy przez to że jest mniej oleju na zimnym silniku pierwsze dwie trzy zmiany wchodzą bardzo ciężko a później to już lekko perfekcyjnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co katalog podaje inaczej, jeden 75w80 inny 75w90 ale mniejsza o to gdyż jak mówię ja wlalem 3l i jeszcze minimalnie by weszło więcej.. I czy przez brak tego minimum z rana pierwsze zmiany biegów mogą chodzić ciężko?bo później chodzi już wszystko ładnie płynnie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności