Skocz do zawartości

Zasłonięcie chłodnicy silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Gość romantyr

 

 

Że wskaźnika temp silnika auto nie posiada, to koledzy w pracy nie chcieli uwierzyć.

Też bym nie uwierzył,a częściowo zasłaniam chłodnicę w Merivie i AstrzeF.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość chrisowaty

Na postoju nic nie zmieni. W trakcie jazdy różnicy nie zauważyłem.


->romantyr

 

W jaki sposób zasłaniasz w Merivie i którą część?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romantyr

Karton między chłodnicą klimy,a chłodnicą silnika na całej wysokości do połowy(tą połowę po stronie której jest aku.)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie ludzie... Producent nie przewidział żadnego zatykania wlotów, jeśli by przewidział, to zapewne auto byłoby wyposażone w jakieś ustrojstwo. Ja mam w Calibrze demontowalną od wewnątrz plastikową nakładkę przesłaniającą wlot powietrza w zderzaku - jest to wersja fińska, więc zrozumiałym jest, że auto ciągle jeździ w zimnym klimacie.

Natomiast walenie kartonu między chłodnice nawet częściowo, jest powiedziałbym nierozważne.

Zauważcie jedno: temperatura silnika bardzo gwałtownie wzrasta w momencie jego dużego obciążenia. Niech to będzie zaspa - próba wyjazdu przez kilka minut powoduje, że wentylator chłodnicy non stop naparza aby wystudzić silnik. Niech których utknie w korku, a w zimę z racji częstych zdarzeń drogowych nietrudno o to.

Mogę wam powiedzieć tylko tyle, że bez kartonika i ze sprawnym wentylatorem chłodnicy mój znajomy ugotował silnik - zagotował się płyn i rozerwało wąż chłodnicy. Tyle, że to było lato. Przemyślcie sobie te wasze oszczędności - czy wogóle warto ryzykować te pół litra na sto kilometrów. Taki kartonik na chłodnicy jest o wiele gorszy niż +35*C w lato, bo nie ma właściwej ilości powietrza owiewającego w razie konieczności lamelki chłodnicy.

Ja w każdym aucie dbam o 100% sprawny termostat i nie mam absolutnie żadnego zmartwienia - grzeje w środku, trzyma prawidłową temperaturę i jestem spokojny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w tym silniku nie trzyma prawidłowej w duże mrozy nawet przy sprawnym termostacie :-)

zatrzymasz się czekając na przykład na kogoś i nawiew ciepłego jest ustawiony a wskazówka zaraz się kładzie na blacie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie gęstszego oleju to przesada.

 

Dlaczego producent nie zastosował kratki zmniejszającej napływ powietrza tylko w b. zimnych krajach ?. Z protego powodu, z oszczędności, policzcie ile jeździ aut taka kratka musi być sterowana przez sterownik co najmniej 500 zł więcej. Załóżmy 500 x 150 tys aut rocznie wychodzi fajna suma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha! Nie no, powiedz że żartujesz ze sterowaniem tą klapką?

W Calibrze mam ją na 4 zatrzaskach i RĘCZNIE się ją demontuje. Taki kawałeczek plastiku ile może być wart? Nie przesadzajmy :-)

 

Jeśli już koniecznie chcecie, to nie zakrywajcie chłodnicy kartonami tylko może zainwestujcie w polską rzemiochę. Heko chyba do każdego modelu produkuje takie cosik:

 

5168415264ef91bd65da20.jpg

 

Przynajmniej silnik ciężej ugotować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności