Skocz do zawartości
Gość westasik

wycieraczki przednie nie wracają na pozycję dolną - rozwiązanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość westasik

Witam.

Przez kilka tygodni męczyłem się z dziwnym zachowaniem mechanizmu wycieraczek przednich, mianowicie co jakiś czas nie wracały automatycznie do pozycji dolnej. Oczywiście diagnostyka w ASO zakończyła się propozycją wymiany mechanizmu (ponad 800PLN!) ale jakoś nie było mi spieszno z tej oferty skorzystać. W chwili wolnej zdemontowałem kratkę podszybia i wymontowałem zespół napędowy wycieraczek. Okazało się że silnik jest w idealnym stanie a przyczyną dziwnych zachowań był słaby zestyk z masą realizowany przez jedną ze śrubek pokrywki silniczka. Obydwie powierzchnie metalowe zestyku były nieco przybrudzone więc lekkie czyszczenie spirytusem i porządne dokręcenie śrubki całkowicie wyeliminowały problem. Jestem tylko ciekaw w jaki sposób elektryk w ASO stwierdził uszkodzenie silniczka, jak tyko odszukam rachunek za "diagnozę" złożę reklamację na tą usługę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak właśnie wygląda robota specjalistów z ASO. U mnie w Antarze z kolei zwiesiły się wszystkie zegary w desce rozdzielczej ( nie działało kompletnie nic ) i spec z ASO chciał zacząć od całkowitego rozebrania deski rozdzielczej, bo jak stwierdził - "przyczyna może leżeć w środku". trochę poczytałem na ten temat i wystarczyło zresetować - odpiąć akum na pół godziny. Problem nigdy więcej się już nie pojawił...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ASO pracują zwykli mechanicy,a nie jacyś mający ogrom wiedzy ''cudotwórcy''-niestety.Czasem tak jest,że najpier trzeba trochę poczytać o problemie,a nie od razu jechać do mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi