Skocz do zawartości

wtryski denso


Gość marcel1

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Czyli ten test przelewowy o dupe rozbic? Niewiadomo jak jest z wtryskami? Napisze jak bylo od poczatku. Dwa lata temu wymianiałem alternator. Auto robilem u takiego dziada za 2 tyg mu zeszło. Kiedy odebralem samochod pojechalem na myjke umyc i zaczol sie ten problem. Zdarzało sie tak jak silnik byl rozgrzany albo jak lapal temperature. Przy niskich i minusowych temperaturach. Natomiast jak bylo - 22 stopnie rany nigdy nie bylo problemu palilo na dotyk. Po zimie jak temperatura powietrza sie podniosla to nie bylo problemu. Problem wrocil pozna jesienia i zima. Podpiolem kompa nie ma bledow. Auto nie stracilo mocy nie pali wiecej ropy. Tankuje tylko na bp i orlenie. Filter paliwa i powietrza wymieniam co roku. Gdzies czytalem na forum ze koles mial podobnie to cos z rozrusznikiem mial nie tak. Tez pewnie pojade do elektryka. Bo koszty wtryskow sa kolosalne i wole miec pewnosc. Tutaj ma filmiki

to co słyszałem na filniku to dla mnie brak paliwa ... pompa ma problem z zaciągnieciem paliwa do pompy bo jak znam zycie paliwo cofa się do baku (a moze wtryski nie trzymaja cisnienia. Ale na pewno zaobserwujesz to jak podłączysz sie programem diagnostycznym do auta. Patrz na cisnienie w railu .. na wolnych obrotach żadane i otrzymywane powinno byc na poziomie 30 MPa na zimnym silniku i 24 MPa na silniku nagrzanym (80-90C). Zrób próbę i wszystko będziesz wiedział .. podłacz do pompy zewnetrzny zbiornik paliwa (na krótko z obeściem filtra). Odpal samochód tak aby chwile popracował i zostaw go do rana. Spróbuj rano .. jak odpali to znaczy, że problemem jest układ paliwowy a dokładnie cofanie sie paliwa, zapowietrzenie układu itd. Jezeli równiez zachowa sie tak jak na filmiku .. idź w wtryski. Zeby to miało sens .. najlepiej powtórzyć takie odpalanie kilkukrotnie .. tzn. przez dwa lub trzy dni. Jezeli sytuacja bedzie zawsze taka sama .. bedziesz wiedział co robic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ok .. cofam co pisałem .. ja myślałem, że problem jest strikte na zimnym silniku .. a jak to jest na ciepłym .. to musze sie zastanowić, rzeczywiście zapala tragicznie. Odezwę się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie do sprawdzenia zachowanie się silnika podczas odpalania na parametrach z ECU .. potrzebny zrzut parametrów takich jak ciśnienie w railu rządane i otrzymywane, predkość obrotowa silnika, odczyt z czujników prędkosci obrotowej wałka rozrzadu, spadek napiecia podczas kręcenia i jeszcze kilka takich. Mozna to zrobic OPcomem lub Techem2 .. jak masz mozliwość .. inaczej bez danych .. to wróżenie z fusów .. albo sie uda albo sie nie uda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności