Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz możliwość to załóż nowy i zobacz jaki efekt będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam niestety mozliwosci. Ale podzwonilem po roznych ludziach i co sie dowiedzialem odnosnie tych wtryskow.

W pierwszej firmie mi powiedzxiano ze regeneruja denso ale akurat nie do opla merivy.

Druga gosc mnie zapewnial ze robia koszt od 600 zl do 1000 podobno sa zamienniki jak i orginaly jak dobrze zrozumialem , orginal to za 1000 rok gwarancji. Mowilem mu ze nikt nie spotkal sie z regeneracja, to mowil ze jeszcze rok temu tez by mi to powiedzial.

Dzwonilem do denso polska i mi mowia ze nie ma regegeneracji, ale fabrycznie regeneruja. Czyli jest mozliwosc regeneracji jednak. Pytalem o cene to niexznacznie mniejsza jak za nowe a gwarancja jest jak bys nowe kupil. Podejzewam ze taka polityka firmy ze wola sprzedacz a 2 tys sztuke niz zeby ktos regenerowal za 700 zloty i oni ani grosza z tego nie mieli. Tak samo bylo z ta pompa wtryskowa. Byla wadliwa a i tak ja iles lat montowali z wadliwym zaworem. Jak sie zepsul to cala pompa za 4tys. do wymiany dopiero od kilku lat mozna sobie zawor kupic za 500 zl.

I na forum toyoty znalazle temat gosc do awensis kupil w hiszpani wtryski. Za sztuke z przesylka dał 1100 z przesylka i z faktura i gwarancja nowe. U nas pewnie ze 2 tysiaki by dał za jaden. I na tej stronie tez pisze ze regeneruja denso.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Tak się składa że handluję częściami Denso do diesla, podaj mi numer VIN pojazdu to sprawdzę Ci koszt nowych i czy rzeczywiście regenerują te wtryski.

Jeżeli chodzi o zamienniki to nie ma takich na rynku. Jeżeli regenerują to tylko z oryginalnych wtryskiwaczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja pamietam ze w oplu kosztowaly te wtryski 1700 zl sztuka. Troszke ich tez nawymienialem w autkach. Regeneracja?? hmm slabo to widze. Te firmy co robia pozadnie regeneracje wtrysków podaja ze sie nie da denso regenerowac a te firmy pokatne co pozniej sporo ludzi sie z nimi sądzi to podaja ze owszem regenerujemy itd ale z jakim skutkiem to juz nie bede pisał.

Moim zdaniem to albo to robisz raz a dobrze albo sprzedaj auto i kup cos starszego bez tego wspanialego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem podpiac kompa i parametry wszelkiego rodzaju sa ok. Podpielismy tez inny akukulator i tez nie pomogło. Wykluczyl raczej wtryski :-) . Wine za to odpalanie upatruje raczej z rozrusznikiem albo pradami i wadliwej zxmianie alternatora. Oby miał racje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam jeden problem załatwiony wina był rozrusznik teraz auto pali jak trzeba. Koszty 450 zeta z robocizna i kupnem regenerowanego rozrusznika. Czy to jest cena ok? Bo nowy alternator kosztował mnie 450 zl. W intercarsie widziałem rozrusznik boscha za ponad 1 tys, i jakis za 800zl ale niewiem jakie u mnie firmy jest. Dodam ze staryz rozrusznik poszedł na wymiane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że mamy takie same silniki, czy cena ok trudno mi ocenić ale chyba tak, dla porównania podam, w sierpniu regenerowałem alternator -wymiana mostka diodowego i regulatora napięcia z wymontowaniem i zamontowaniem alternatora kosztowało mnie 390 zł. Rozrusznik robiłem ponad 3 lata temu -bendiks + szczotki ze wszystkim wyniosło coś ok 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przypominam że temat dotyczy Wtrysków DENSO a nie cen napraw rozruszników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, szanownych kolegów i koleżanki na Forum.

Mam pytanie odnośnie wtryskiwaczy DENSO o symbolu 897313-xxxx - czy można je regenerować bo słyszałem, że nie ?

pozdrawiam Tomasz

Przeniosłem do właściwego tematu.

bad

Edytowane przez bad

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ja wlasnie dałem wtryski dosprawdzenia i czekam na wynik jutro moze bede mial. Co do regeneracji to nie ma takiej mozliwosci ńbdzwonilem gdzie tylko mozna bylo nie ma czesci naprawczych. Natomiast wszedzie cena byla 2,5 tys! Ale w jednym mi powiedzieli ze 1.5tys. i tez mam pytaoie do was czy jest to mozliwe taka roznica? Jest jesmzcze jedna mozliwosc jedna z firm w krakowie twierdzi ze regeneruja. Koncowki sa jakies wloskie czy ktos mial z tym doczynienia.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam odebrałem wtryski oto wyniki

1- 10 ml

2- 13 ml

3- 24 ml

4- 18 ml

3 i 4 wymieniam. Gosc który sie tym zajmuje dzwonil i załatwił mi regenerowane fabrycznie jak oddam na wymiane. Gosc jest raczej wiarygodny! Kiedys dzwoniłem do opla do Tarnowa i tam mi powiedzieli ze mieli kiedys akcje na te wtryski tez oddawali stare a dawali nowe za 1600 szt. I wszystko było ok. Mi wychodzi za 1450 zł za szt. I jeszcze jedno w krakowie, warszawie, poznaniu kosz nowych 2600 zl szt. A w gdansku 1650 sprowadzane z holandii denso centrali w europie. I tam podobno regeneruja fabryczniue bo na ich stronie podaja. Bo jak ktos ma ok 1.5 tys marzy na sztuce to piepsza ze nie ma regeneracji! Jak pare razy dzwonilem do roznych przedstawicieli denso to raz gadali ze regeneruja a raz nie juz sami nie wiedza co maja gadac! Pozdrowiena!!

http://www.diesel-system.pl/kolejne-modele-wtryskiwaczy-regenerowanych-fabrycznie-juz-dostepne-2/

I jest w nim mój numer producenta wtrysku a oni mi przez telefon mowile ze nie ma!! tylko nowe!

Edytowane przez michalwww

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam po wymianie wtrysków nowe niechca sie zalogowac. Wpisuje i sam sobie komp w aucie zmienia. Czemu tak sie moze dziac? Falowanie pozostało. Jezdzilem autem to jest poprawa jest troszke mocniejszy i ciszej chodzi miedzy 2 -3 tys obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam po wymianie wtrysków nowe niechca sie zalogowac. Wpisuje i sam sobie komp w aucie zmienia. Czemu tak sie moze dziac? Falowanie pozostało. Jezdzilem autem to jest poprawa jest troszke mocniejszy i ciszej chodzi miedzy 2 -3 tys obrotów.

A może z tym falowaniem obrotów chodzi o słynny zawór SCV ? znajdujący się w pompie.

Edytowane przez tsek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam odebrałem wtryski oto wyniki 1- 10 ml 2- 13 ml 3- 24 ml 4- 18 ml

Ten pomiar tez bywa niezbyt precyzyjny. Trzeba wiedziec jak sprawdzic wtryski CR. To co podaje TIS to sobie mozna miedzy ksiazki wsadzić. Pomiar w tisie sprawdza roznice miedzy wtryskami na przelewach. A jak 4 wtryski beda puszczaly na przelew to wyjdzie ze sie wyplenia po rowno i zaleznie kiedy zatrzymasz silnik to tyle ci naleje na do pojemniczków. Poza tym tez juz to nei nowosc ale te wtryski moga dobrze pokazywac na jalowych tak jak ten test sie przeprowadza a na podwyzzonych obrotach juz wyjdzie ze puzcza na przelewy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam falowanie pozostało a czasami silnik chodzi jak traktor . Jest bład PO-302 (Wypadanie zapłonu cylindra 2)

Nowe wtryski sa w 3 i 4. Pewnie bedzie i ten do wymiany. Cy najlepszym sposobem na sprawdzenie wtrysku bedzie przełozenie go do innego cylindra?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wymienilem 2 wtrysk gdzie wypadał zapłon. Przestało kopcic na czarno, silnik w nie faluje. Nawet jazda w granicach 2 tys-2,5tys obr/min jest cichsze nie ma takiego głosnego terkotu. Co wiele opisywano na forum. Ale dalej czasami chodzi jak traktor ale znacznie ciszej jak ostatnio. Niewiem czy wymienic juz ostatni wtrysk ktory pozostal. Czy jechac do innego warsztatu skonfrontowac ta cała sytuacje? Gosc co mi robił mowil ze mozna sprobowac wyczyscic cały układ paliwowy ma jakas maszyne i podłacza sie na godzine jakis tam płyn płucze 150 zł koszt :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nic to nie da. Te wtryski co je regeneruja to zazwyczja robia tak: Zozbieraja na czesci pierwsze i wkladaja do myjki ultradziekowej. Myja skladaja i tyle z reeneracji wtryskow denso do ktorych nie ma czesci zamiennych. Nawet jest taki numer ze jesli sa juz koncowki rozpylajace np do wtryskow bosch to i tak czesci z korpusów nie sa dostepne w zakupie. Poza tym po takich operacjach trzeba wtryski wyregulowac na dawke oraz nadac w CR'a numer ima. Bez tego to kibel a nie regeneracja. Wtryski denso do 1.7 w oplu mielismy za okolo 1700 zl sztuka juz w 2010 roku jak tam pracowalem. boscha byly tansze cos kolo 1100-1200 zl sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ja miałem nowe za 1600 zl za sztuke. Został mi jeden wtrysk to pewnie wymienic? Bo pytałem to mi w innym warsztacie zeby wymienic 4 nic narazie nie poradza. Ale przy nowych nie trzeba koregowac dawki? Wiem tylko ze numery ze wtryskiwaczy wpisywal i je adoptowal.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jkie korygowanie dawki?? Nie ma czegos takiego . Dawke to moze tuner zwiekszyc badz zmneijszyc a ilosc paliwa reguluje sie na kilka sposobow, zwiekszasz dawke, wydluzasz czas wtrysku np czy inne. Zakladasz nowe wtryski i kodujesz je w ECM. A to ze robisz jakos dziwacznie zamiast odrazu komplet wymienic to co ja moge ci powiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi