Skocz do zawartości
fjk

DPF co ile Wam się wypala? 2,0 CDTI 150KM

Rekomendowane odpowiedzi

zobacz sobie siatkę elastyczną w poprzedniej vc tak miałem wymieniłem siatkę i było luksus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ktoś mi powiedział,że podobno jakiś płyn się wymienia,tzn trzeba dolać do katalizatora

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a o jakim silniku mówił?

w oplach jest silnik fiatowski z dpf bezobsługowym, nic nie dolewasz

to nie peugeot albo niektóre fordy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok to już wiem,dzięki ale coś i tak jest nie halo.... wszystko jest ok,i zapach taki jak powinien być spalin jak np jadę do polski 500 km na autostradzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u nas nic się nie dolewa i tak średnio co 1000 km wypals

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w 2.0CDTI 4x4 wypala się co 800-1200km ale ikonka informacyjna nigdy się nie zapalała. Nie wiem jaka jest reguła bo w momencie przekręcania kluczyka akurat ta ikonka też się zapala. Że DPF się wypala widzę po podniesionych obrotach; przy ciepłym silniku na luzie spalanie chwilowe to 2,4/100km; normalnie 0,8-0,9l/100km

Czy u Was też się tak zachowuje???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w antarze jak bedzie przerwany cykl wypalania to olej napędowy znajdzie się w misce olejowej. Zwracajcie uwagę na stan oleju w silniku, szczególnie jak jeździcie na krótkich trasach. Zawsze można wypalić fapa na sztywno programem. W pewnym momencie jest już niestety za późno. Nie wierzcie w żadne regeneracje, bo jak ktoś nie pilnuje tego to ma problem niestety. Są środki odpowiednie i samemu można zaabsorbować przez wężyk i sondę taki środek, zawsze to coś i pomoże. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teoretycznie co ok 1000km lub więcej jak jest w miarę czysty. Co 500 jak jeździsz tylko po mieście. Jeżeli zaczyna robić to częściej polecam wypalanie serwisowe przy wymianie oleju koszt ok 100zł. Jak też nie pomaga to wyjęcie i umycie środkami do usuwania sadzy ok 350zł. Poziom oleju trzeba kontrolować jak w każdym samochodzie. W Antarze jest kontrolka od jakości oleju - jak się zapali zaleca się wymianę. Można ją zgasić wciskając 3x pedał gazu na włączonym zapłonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w trasie co ok. 300 - 500 km, w mieście co ok. 75 - 150 km. Pozdrawiam. Astra J 1,7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W z19dth miałem wypalanie co 500-700km w zależności od warunków jazdy. Skrajny przypadek gdy tylko miasto 300.

Sent with handy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi