Skocz do zawartości
Gość Anonymous

Astra G tempomat

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego szukam kogoś z okolic katowic kto by mi pomógł to podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego szukam kogoś z okolic katowic kto by mi pomógł to podłączyć.

Kolego. Jeżeli nie jest to dla Ciebie zbyt daleko - chętnie pomożemy ale za ok dwa tygodnie. Jest okres urlopowy ;) elektryk też musi kiedyś odpocząć :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do Zabrza masz chyba bliżej i od ręki :-) Odezwij się na PW lub zadzwoń na 607932376 to możemy się umówić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podłanczał ktoś może kable do ECU bo mam puste piny i nie wiem jak wcisnąć tam kabel czy trzeba mieć takie piny z innego czy same kable wystarczą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podłanczał ktoś może kable do ECU bo mam puste piny i nie wiem jak wcisnąć tam kabel czy trzeba mieć takie piny z innego czy same kable wystarczą?

Kolego.

Daj sobie powiedzieć, że sam tego nie zrobisz. Spalisz ECU i tyle z tego będzie. Techniką kabelkową tego nie ogarniesz.... :niie:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość tuniv

Witam,

Chcę zamontować w mojej Astrze G 1998 wersja sport tempomat (silnik 2.0 16V 136KM) z tego co się orientuje jest szansa że auto ma przystosowana instalacje do montażu czy ktoś wie gdzie szukać wtyczki podpięcia do serwomotoru.

Z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Witam, astra g isuzu jak w opisie , rok modelowy 2002, przeprowadziłem 3 przewody z ECU wg manuala Archiego [Manual] Montaż Tempomatu w Dieslu - na podstawie Y17DT

z innego forum (z pinów 29, 44,62), poza tego od pinu 23 (nie potrzebuję kontrolki w liczniku) i przeciągnąłem bypass z zasilaniem z bezpiecznika f38. Maneta używka z tempo, aktywacja opcomem wg manuala. Tempomat nie chodzi. W opcomie wchodzę w opcję tempomatu i widzę tylko "changing init address..!". Co jest? Przewody sprawdzałem  omomierzem, tj. wbijałem igłę we wtyczkę ECU w poszczególne piny i wtyczkę tempomatu po kolei A,B,C i D i pokazuje zero czyli dobrze. CO jest? coś pominąłem może manetka do dupy?

Edytowane przez Vis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno wszystko podłaczyłeś?

Czujnik hamulca i sprzęgła też?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tam nic nie ma w manualu, żeby ciągnąć od hamulca i sprzęgła, tzn. jak rozumiem sygnały idą ale: z hamulca idzie od bezpiecznika f38 (światła stopu, zasilanie po stacyjce) a reszta idzie bezpośrednio od sterownika silnika tj. 3 kable od pinów kostki X73:  29, 44,62. Pinu 23 nie podłączałem bo nie potrzebuję robić kontrolki na liczniku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W manulalu może nie być, bo być może instalacja i czujniki już były.

Bez nich nie ugryziesz tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Czujniki sprzęgła, gazu, hamulca (4 pinowy )mam, w opcomie też widać jak nacisnę pedałem -aktywny, nieaktywny. Gdzie mam pociągnąć te przewody? W manualu też tym niemieckim nic o tym nie ma https://www.astra-g.de/showthread.php/19455-Tempomat-nachrüsten-im-1-7-DTI-(Y17DT)/page2. Może trzeba pociągnąć też ten przewód od pinu 23, tylko wyraźnie napisane, że to do kontrolki na liczniku. Wszyscy co instalowali wg tych porad zainstalowali tempomat u nich działa. Nic nie mogę znaleźć po forach o podobnym problemie

Edytowane przez Vis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czemu mam aktywny przełącznik 2 hamulców mimo opuszczonego bądź zaciągnietego ręcznego w opcomie? na desce rozdzielczej kontrolka gaśnie i zapala się

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Boże. Weź naciskaj pedał hamulca jak obserwujesz te dwie ikonki od hamulców i tak samo ze sprzęgłem. Przecież elektronika musi widzieć czy pedał dany jest wciśnięty i tak samo odpuszczony do końca. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To problem już znalazłeś.

A jeszcze pytanie, co ma ręczny do tego?

Może czas przeczytać instrukcję obsługi - od czego jest ręczny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chodzi o to, że po nacisnięciu sprzęgła jest aktywny po nacisnięciu hamulca przełącznik hamulca 1 też. Tylko przełącznik hamulca 2 aktywny jest cały czas, a światła stopu palą jak trzeba. nie wiem od czego jest przełącznik 2 hamulców dlatego myślałem, że ręcznyu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wymień czujnik hamulca i powinno zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czujnik stopu ok, tylko nie był ustawiony dobrze na długość, tempomat działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i gitara :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No pewnie że gitara, szkoda, że nie wiedziałem, że czujnik jest dwusekcyjny, to bym się tak nie męczył:spoko:

Edytowane przez Vis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hihi, masz motywację, żeby nauczyć się korzystać z opcoma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi