Skocz do zawartości

Opel Ampera - ładowanie


Gość piotrasta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Byłoby miło jakbyś zaprezentował swoje auto w odpowiednim temacie. Tu piszemy o ładowaniu...

 

No więc jeśli chodzi o ładowanie to wczoraj to robiłem pierwszy raz i normalnie z gniazdka nie było żadnych problemów, tak jak i nie miał ich poprzedni właściciel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak długo trwa ładowanie do "pełna" ?.Powiedzmy tak na "szybkiego" i "ekonomicznie" dla zdrowotności baterii ?.

 

Ładowarka znajdująca się na wyposażeniu samochodu ma dwa tryby - wolny i 2x wolniejszy. Dotąd ładowałem trybem wolnym i było to ok. 5 godzin. Tryb 2x wolniejszy służy nie tyle zdrowotności baterii (oba są zdrowe), co bezpieczników w domu :-) Nie mam stacji szybkiego ładowania do niej (i nie zamierzam kupować), w mieście też nie znam - dwa typy, jakie widziałem, mają niepasujące wtyczki.

 

super autko, extra linia nadwozia. szkoda tylko że czteromiejscowy...

 

Ano szkoda, ale dla przyjemności płynącej z jazdy tym autkiem jestem mu w stanie wiele wybaczyć :-) Zresztą rodzinę mam tak liczną, że się mieścimy na styk :-) Widok znikających w lusterku wstecznym aut po mocnym depnięciu ze skrzyżowania jest udziałem posiadaczy wielu aut, ale mało któremu nie towarzyszy wtedy ryk silnika - Ampera robi to dyskretnie, bez efektów audio :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Taka sytuacja...


ff26a7322e9c84dcmed.jpg


Muszę pochwalić ochronę w CH Ogrody w Elblągu za rozwiązanie kwestii niewłaściwie zaparkowanej Skody. Pozwolono mi zaparkować w najbardziej złośliwy sposób i przydzielono mojemu autu osobistą ochronę. Umundurowany pracownik czuwał przy aucie 3,5 godziny aż skończyłem zakupy. Kierowca i pasażerowie Skody dostali lekcję którą zapamiętają na długo...

Ochroniarz opowiedział mi, że ludzie nagminnie lekceważą oznaczenia miejsc dla inwalidów, aut elektrycznych lub rodzin z dziećmi.



Zarówno ochrona jak i obsługa klienta wykazały się profesjonalizmem i zrozumieniem problematyki.

Auto naładowałem.

366f1fa40fa166acmed.jpg

Edytowane przez YANNOSICK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co do ładowania Ampery od spalinówki w czasie jazdy - choć producent zarzeka się, że nie ma opcji, to rozładowany akumulator można podładować w 25 minut do około 40% włączając tryb górski. Używam tego całkiem często po rozładowaniu akumulatora w czasie jazdy po mieście, wg mnie jest to korzystniejsze dla trwałości silnika spalinowego - jedno dłuższe włączenie silnika i szybkie osiągnięcie optymalnej temperatury (bo obciążenie dość spore - 20kW) zamiast wielu krótkich włączeń pomiędzy światłami/skrzyżowaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności