Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak możesz kolego to sprawdź czy poleci płyn - oszczędzi mi to pracy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko mały problem bo jestem 360 km od domu, tam jest druga pompa luzem. Tu jest problem bo na razie delegacja i niewiadomy powrót (12-20 dni) jak nikt inny się nie odezwie to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to mam jeszcze inne pytanie - czy pompa jest taka sama w dieslu i benzynie 2.2 - ja mam 3.0 v6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to mam jeszcze inne pytanie - czy pompa jest taka sama w dieslu i benzynie 2.2 - ja mam 3.0 v6

Nawet anglik ma taką samą tylko zbiorniki inne. Podchodzą od bliźniaków z USA

Ja kupiłem używkę za 40zł bez serwa. Całą kpl nawet z wtyczkami gość mi dorzucił leżała u niego 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra zrobione :spoko:

Banalna sprawa z wymianą - odkręcamy dwie śruby m6 z łbem na torx, wyjmujemy uszkodzony elektrozawór, zakładamy sprawny element, przykręcamy i gotowe - należy zwrócić uwagę na o-ring uszczelniający trzpień zaworu. Pompa obowiązkowo do odpowietrzenia przez obydwa odpowietrzniki.

Polecam przepompować od razu nowy płyn przez cały układ - efekt murowany - potrzeba do tego 1l płynu hamulcowego DOT4.

Opis do każdego silnika - 2.2, 2.2 DTI, 3.0 - przy v6 wystarczy wyjąć przepływomierz i wąż dolotowy - tyle miejsca wystarczy do zabiegu.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema.

Od dwóch dni walczę z ABS . Robię pomiary i takie wyniki:

-na wtyczce bez zapłonu czy jest podłączona czy nie jest tak samo na wszystkich kołach

j4GycBGl.jpg

-dopiero podłączony z zapłonem pokazuje takie wartości:

0dAaH3Jl.jpg

a na 3 parze pokazuje :

YubKsZsl.jpg

wVJ1nDel.jpg

co dziwne na wtyczkach od czujników rezystancja wynosi 00.9 kOm a na kablach prowadzących do nadkoli 40 kOm .

Być może źle robię te pomiary i wyprowadzicie mnie z błędu

Jeszcze jedno. W wtyczkach obu przednich kół rezystancja wynosi 00.9 kOm ,po przekręceniu kołami się zmienia z czego wychodzi że czujniki działają :?:?

Jeśli macie jakieś pomysły to dawać zależy mi na czasie jutro w trasę a ABS-u nie ma :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale co chcesz zrobić?

Opisane jest chyba wszystko.

Sprawdź czy masz napięcie stałe na przekaźniku i bezpieczniki najlepiej założyć nowe.

Przekaźnik od ABS jest za sterownikiem (grube kable od centralki idą do przekaźnika).

Piny na sterowniku u mnie miały ok 40 kOm, w kostce od 0,9 - 1,1 kOm - ja mierzyłem córa kręciła kołem (880 - 1160 Om wszystkie 4 koła).

Piny mierzyłem na wymontowanym sterowniku.

Daniel sprawdź jeszcze czy kostka przy pompie ABS jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tego przekaźnika za cholerę nie mogę wytargać .

Pomiarów na samym sterowniku nie robiłem tylko na kostce,ale lecę zrobić na samym sterowniku.

.

Jeszcze sprawdzałem na bezpiecznikach czy to napięcie 2V tak powinno wyglądać :?:

mw3Th4Sl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten przekaźnik trzeba sobie pomóc cienkim śrubokrętem.

Bezpiecznik 38 - napięcie 12V po zapłonie, na wyłączonym 0,2 - 2V (mierzone na szybko).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten przekaźnik trzeba sobie pomóc cienkim śrubokrętem.

Bezpiecznik 38 - napięcie 12V po zapłonie, na wyłączonym 0,2 - 2V (mierzone na szybko).

No to ja mam 0v bez zapłonu a 2v po zapłonie.

Dzięki za zmierzenie Rafał :beer:

Tylko teraz co dalej .

Kostkę sprawdzałem koło pompy abs jako pierwszą i potraktowałem kontaktem .

edit: rozumiem że przekaźnik wychodzi w moją stronę czy trzeba go wpychać

Edytowane przez _EasyNick_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi