Skocz do zawartości

Corsa D 1,4 100KM - kontrolka "Shift" - zmiana na wyższy bieg


Gość pjasio253

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pjasio253

Witam
Aktualnie użytkuję Corsę D w wersji Cosmo, która m.in. posiada gadżet w postaci kontrolki "Shift", która ma wspomagać kierowcę przy jak najbardziej ekonomicznej jeździe, tzn.zapalając się podpowiada, że fajnie byłoby zmienić bieg na wyższy. Jak do tej pory, jeżdżąc 12 lat Corsą C, byłem przyzwyczajony, że np. zmiana z 3 na 4 następowała przy ok.2500obr/min (prędkość ok.50km/h), a z 4 na 5 przy ok.2500obr/min (prędkość ok.80km/h). To wszystko oczywiście robiłem "na ucho" bbig_smile.gif
Teraz w Corsie D wygląda to tak, że kontrolka "Shift" zapala się przy ok.2000obr/min na biegu 3 (prędkość 40km/h) i tak samo na biegu 4 (prędkość 60km/h). Powiem szczerze, że zmiana na bieg 5 przy prędkości 60km/h i 2000obr/min. wydaje mi się trochę zmianą zbyt wczesną. Oczywiście silnik daje rade i nie odczuwam żadnych negatywnych reakcji ze strony silnika, ale zastanawiam się, czy faktycznie ma to przełożenie na spalanie czy też zwiększone zużycie rozrządu.
Z chęcią poznam Wasze opinie na ten temat.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob 100 kmow z shiftem i 100 bez

porownaj spalanie i bedziesz wiedzial czy ma wplyw czy nie

jakos to musieli ustawic

pewnie testowane bylo dlugo zanim to wprowadzili

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bawiłem się tym w nowym Yarisie (100 KM)...

jedziesz normalnie - SHIFT sugeruje wbicie już VI bieg przy 80 km/h (tak jak piszesz 2000 obrotów/na minutę) i samochód jedzie (inaczej nie można tego nazwać)

gdy mocniej traktuje pedał gazu (od ruszenia) to nakazuje zmianę poszczególnych biegów już w innym zakresie obrotów - wyższym (??)

nie wiem jak to wszystko ma się do spalania...

Edytowane przez timig

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zmieniam biegi gdy pokaże to kontrolka czy gdy uznam to za stosowne (między 2500-3000orr/min) spalanie zawsze było takie samo. Różnica tylko taka, że gdy zmieniałem zgodnie z kontrolką to auto "traciło moc" i nie chciało się zbierać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość podziwiany

witam mam pytanie poniewaz mam ople corsa d od miesiaca i 1 tydzien dziala kontrolka shift na desce czyli pokazywalo kiedy mam zmieniac biegi teraz od paru dni nie pokazuje sie ta kontrolka nawet jak mam ponad 3tys obrotow nie wiem czego choc przy uruchumieniu silnika kontrolka sie swieci , prosze o pomoc czytalem patrzylem w instrukcji tam nie pisze zbytnio o tym nic wiec chce sie doradzic czy to sie wlacza jakos bo moze to niechcacy wylaczem

 

 

 

 

Proszę pisać w tematach już istniejących.

Teraz przeniosłem a następnym razem będę usuwał bez ostrzeżenia.


moglby ktos napisac czy mam cos zepsute czy jest okej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten temat ja wiem niewiele.Ale według tego co wcześniej napisane to system się przyuczył do twojego stylu jazdy..

Ja37 pisał abyś pociagnął go do 6000 obr.

Ja zaś tak kombinuję że gdybyś mu zresetował ustawienia to może sterownik zaczął by od nowa pokazywać.

Ale nie wiem jak to jest realne.

Może program diagnostyczny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności