Skocz do zawartości

Czy szyberdach w Kadeciejest otwierany czy tylko uchylny?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość lord_wiader

Dzisiaj w jakieś 30min naprawiłem. Zajęło tyle, bo musiałem kleić plastikową ramke od szybera:P

Na dźwigienke naciągnąłem izolację z przewodu (na rusunku zaznaczona na czerwono) i działa jak malina :?:

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: czy po naprawie otwierania i ruszeniu szybra jest możliwe przeciekanie tego ustroistwa?

jak sobie z tym poradzić bo mam podejrzenia po rozkręceniu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

mam pytanie: czy po naprawie otwierania i ruszeniu szybra jest możliwe przeciekanie tego ustroistwa?

jak sobie z tym poradzić bo mam podejrzenia po rozkręceniu?

Też mam takie obawy po zdjęciu szyby od szyberdachu, bo przed dokręceniem śrub szyber miał luzy ok 2mm z jednej i drugiej strony. Jutro zaatakuje auto wężem ogrodowym i zobaczymy czy coś przecieka. Wątpie jednak aby coś ciekło, zresztą przy szyberze jest kanał odpływowy idący chyba słupkiem A (mam nadzieje, ze nie jest zapchany).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wkręcając szybę :wink: pilnowaliście aby była równo z dachem nie powinno być żadnych przecieków a woda jest odprowadzana wszystkimi 4 słupkami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałem cały wątek i już byłem szczęśliwy że sie pozbędę tego problemu... Niestety u mnie wygląda to trochę inaczej. Przy uchylaniu dachu prawa strona za cholerę nie chce się podnieść, natomiast lewa podnosi na wysokość około 2cm(dalej jest blokowana przez prawą stronę) . Przy odsuwaniu działa sposób dociśnięcia dachu(sprawdziłem 3 razy dla pewności), ale kiedy zasuwam to znowu prawa strona idzie opóźniona i zacina całą akcje. Muszę więc ciągnąć z prawej strony szybke żeby ładnie sie zasuwało. Niekiedy jeszcze na końcu muszę wypchnąć delikatnie szybke z prawej strony aby dach był ładnie równo zamknięty(inaczej z prawej strony jest zapadnięty.

 

Czy ma ktoś jakiś sposób na to? Jeżdżę z tym już prawie dwa lata i juz nawet zapomniałem że mam szyberdach, aż do dziś :|. Jeśli się nie da za łatwo to i tak super że nauczyliście mnie go łatwo odsuwać, zamiast szarpać się we dwóch z kumplem jak kiedyś(każdy ciągnął równo z kazdej strony i kręciliśmy ) :/

 

Pozdrawaim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas zdjęcia szyby ktoś ruszył prowadnice i teraz nie chodzą równo taki mi się wydaje powód takiego zjawiska.Proponuje zdjąć szybe i próbowac ustawic jak najbardziej idealnie razem prowadnice. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

odgrzeję kotleta: naprawiłem swego czasu za pomocą tzw.:trytytek :) czyli plastikowych opasek zaciśniętych na ramkę szyberdachu nad dźwigienkami działa do dziś pewnie bo autko już w innych rękach :(. Przyda się szyber na piękne zimowe dni :?:http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności