Skocz do zawartości
dawsig

wymiana oleju w skrzyni biegów automat.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wymieniacie olej w skrzyni biegów ?wg serwisu nie nalezy tego robic.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cel założenia tego tematu?
Chwalisz się?
Żalisz się?

Bo ja nie rozumiem przesłania...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To dla tych co nie zmieniają:

Wymiana oleju przekładniowego (AF23/ AF33)

Wskazówka: Olej wymienia się tylko w przypadku eksploatacji w trudnych warunkach.

Utrudnione warunki eksploatacji są wówczas, gdy często występuje jedna lub więcej następujących okoliczności:

Rozruch zimnego silnika, praca "stop and go", eksploatacja z przyczepą, jazda górska, złe drogi, zwiększone zanieczyszczenie powietrza, pojawianie się piasku lotnego i wysokiej zawartości pyłu, eksploatacja na dużych wysokościach, przy znacznej różnicy temperatur.

Utrudnione warunki eksploatacji występują także w przypadku samochodów używanych przez policję, taksówek, pojazdów do nauki jazdy i przy stałej jeździe z dużym obciążeniem i/lub z przyczepą.

W przypadku tych pojazdów należy wymieniać olej przekładniowy co 4 lata lub 60 000 km w ramach planu czynności obsługowych

I dla mnie to paranoja nie zmieniać olej lub robić to co 60000km.Koło 100000km skrzynia się do śmietnika nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nadal nie rozumiem po co to piszesz? Żeby pochwalić się, użalać czy tak bez celu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisałem na tym forum, aby poczytać anglojęzyczne publikacje GM, gdzie zalecają wymianę oleju w ASB co 30.000 mil czyli ok. 60.000 km. Wszystko w temacie.

A temat według mnie zamknąć, bo jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wg serwisu nie nalezy tego robic.

Zmień serwis, w ASB olej okresowo wymienia się. Podobnie w manualnych skrzyniach, tylko w tych zazwyczaj przy okazji wymiany sprzęgła itp.

Pisano już o tym na forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi