Skocz do zawartości
wieru

Nowy termostat i problem z temperaturą

Rekomendowane odpowiedzi

Termot/Stahlter nie jest taki zły, ja ostatnio kupiłem Gate"sa i przepuszczał przy 40st. zamieniłem na termota/stahltera 82st. i teraz trzyma ok. 78/80st, w lato temp. podnosi się do 82-83st. Termostat termot zaczyna się powoli otwierać ok. 4-5stopni wcześniej,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to widze trzeba zainwestować z lepszy bo tak nie powinno być :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Podpowiem wam jak prosto sprawdzić nowy termostat I nie tylko nowy . Wystarczy termometr od pieca C.O.lub inny do 100 C Wrzucasz go do garnka z wodą stawiasz na kuchence i wkładasz termometr . I wtedy łatwo sprawdzić przy jakiej temp. się otwiera. Mnie wpadł w łapy taki przy okazji porządków

http://allegro.pl/termometr-prosty-pionowy-do-kotla-pieca-1-2-cala-i3952062903.html

Edytowane przez irek711

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak powinno być ale ja poprzedniego zamiennika tak właśnie sprawdzałem i w garnku było ok. a w aucie już nie.A już po przy ochłodzeniu powietrza (od jesieni)zaczął wykazywać tendencję do przepuszczania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ASO za termostat wody oryginał 120zł a ze nie mieli takowego wiec mi zaproponowali zamiennik wahlera i poinformowali ze ten idzie na 1-y montaz.Czy ktos mógłby mi wytłumaczyc czym rózni sie oryginał od tego 1-y montaż?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A panowie powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz. Czemu na postoju temperatura ucieka w dół(silnik chodzi)? i np jeszcze dlaczego jak silnik jest zagrzany a na zegarze jest 84 stopnie i zostawię samochód np. przez sklepem, przyjdę za 10 min a na zegarze jest coś koło 70 albo mniej? normalne jest to że się tak szybko wystudza? :-) pozdrawiam

Edytowane przez wieru

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie tak jest. W duże mrozy jak włączam mocno nawiew jak się niby nagrzeje to też zara wskazówka wymięka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A panowie powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz. Czemu na postoju temperatura ucieka w dół(silnik chodzi)? i np jeszcze dlaczego jak silnik jest zagrzany a na zegarze jest 84 stopnie i zostawię samochód np. przez sklepem, przyjdę za 10 min a na zegarze jest coś koło 70 albo mniej? normalne jest to że się tak szybko wystudza? :-) pozdrawiam

Opel ma chyba takie materiały że naprawdę dobrze oddają ciepło.Ja w mojej Mery silnik 1.6 16V na jesieni zalałem Ceramizerem i zgodnie z zaleceniami postawiłem ją odpaloną pod garażem na 4 godziny.Przez te 4 godziny wskazówka oscylowała między 90 a 85 i ani razu nie włączył się wentylator.Dopiero do dodaniu gazu aby wjechać do garażu wentylator się włączył.Dzięki temu te silniki jeżeli mają sprawny układ chłodzący nie przegrzewają się w korkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy w silnikach 1.3 cdti można jakoś wymienić tylko wkład w termostacie bo za nowy dawałem jakieś 200 zł a objawy słabego grzania i uciekania temp. na postoju jak były tak sa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

egonik ja bym dobrze sprawdził czy to napewno termostat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi