Skocz do zawartości

Nowy termostat i problem z temperaturą


Gość wieru

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dobrze byłoby gdybyś rozebrał termostat w godzinach gdy otwarte są sklepy gdzie można kupić oringi.

Oryginalny nie będzie nadawał się do ponownego użycia i trzeba dobrać nowy, albo składać termostat na specjalną pastę.

Potrzebna jest też wkrętarka lub wiertarka i małe wiertło do nawiercenia obudowy i podważenia metalowego oringu trzymającego aluminiową obudowę z plastikowym króćcem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowę nawierca się na "kołnierzu" w który wchodzi króciec, żeby przez otwór podważyć metalowy sprężynujący oring. Tym sposobem oddzielasz aluminiową obudowę z wchodzącym do niej plastikowym króćcem. Wtedy masz dostęp do wkładu. Oringi są owszem, ale do wkładu tylko. Dużego oringu obudowy nie ma w zestawie. Instrukcja papierowa powinna być w zestawie jeśli kupisz wkład Stahler polskiego producenta Termot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam serdecznie odświeżę temat :-) Moje pytanie dotyczy wskazań temperatury chłodziwa. Mianowicie na wskaźniku wskazanie temperatury nigdy nie przekroczyło mi 90 st. Nigdy też nie usłyszałem pracującego wentylatora, chyba że podczas używania klimy (mam jeden ssący). Nawet w największy upał i pod obciążeniem. Jednakże temperatura wg wskazań komputera w trybie serwisowym wynosi max 73 st. Czy winny jest termostat? Mam też pytanie z innej beczki. Podczas jazdy (toczenia się) na biegu jałowym obroty silnika są większe o jakieś 150 od obrotów gdy samochód STOI. Gdy podczas toczenia się wcisnę sprzęgło obroty schodzą do normalnej wartości czyli 600-700 obr/min. Gdy auto staje w miejscu obroty oczywiście też osiągają normalną wartość i sprzęgło nie ma tu już żadnego oddziaływania. Czy to normalny objaw czy też coś się zaczyna kończyć? Pozdrawiam :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość VanDerWoestijn

Witaj! 73 stopnie to dosc malo. Temperatura robocza, a zarazem wlasciwa dla jednostki Z17DTH to 86 stopni (tyle powinno sie utrzymywac na wskazniku - dokladnie w polowie miedzy 80, a 90 stopni C). Przyjrzyj sie termostatowi. Jesli chodzi o wentylator to w tych silnikach ciezko o jego wlaczenie. Nie nagrzewaja sie szybko i to jest dobre na cieple dni, ale zmora w zimie. Jest to normalny objaw. U mnie wentylator sie wlaczyl kiedy samochod stal uruchomiony w miejscu przez 15 minut, a temp. zewnetrzna przekraczala 30 stopni. Jesli chodzi o obroty to jest to calkowicie normalny objaw. Producent mial na celu przedluzenie zywotnosci kola dwumasowego (tak mi sie obilo niegdys o uszy) i stad wzrastajace obroty podczas jazdy na biegu jalowym powyzej 4 km/h wiec nic sie nie martw! Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź! :-) Na zegarach mam temperaturę do 90 st także wg tego co mówisz wzorcowo:-) te 73 stopnie mam cały czas na wyświetlaczu w trybie serwisowym. Na forum dostałem informację że jednak w Corsie C i Merivie nie można podejrzeć temperatury w ten sposób i widnieją tam zawsze domyślnie właśnie 73 stopnie. Swoją drogą ciekawi mnie ten stan rzeczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VanDerWoestijn

Oslona silnika tez nie zda sie na wiele. Ja kupujac moja corse zamowilem do pakietu niemal wszystko co jest mozliwe w tym rowniez oslone lecz problem z temperatura w przypadku nizszych temperatur zewnetrznych istnieje w tym samochodzie od czasu kiedy wyjechalem nim z salonu tak wiec ten typ tak ma i nic nie poradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności