Skocz do zawartości

Problem z przepustnicą błąd P1500


Gość karol255

Rekomendowane odpowiedzi

Gość popencjusz

Ok, skoro Masz pewne informację to nie będę tego komentował. Ja opieram się na obserwacjach pracy zczytanych z logów dynamicznych. Dziwne że odczyt danych z opcoma nie daje informacji o pracy przepustnicy w niskim zakresie (pewnie błąd w oprogramowaniu). Jak najbardziej to ma sens więc taka wiedza książkowa też się przyda. Wskaż mi tylko w którym miejscu nie miałem racji bo wg mnie Twoja wypowiedź jest jedynie uzupełnieniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karol255

od strony dolotowej silnika .. od grodzi silnika blisko podszybia .. powinieneś wymacać ręką, powina być zaczepiona na samej rurze, kiedy rura idzie w pozycji poziomej

 

Czy to ta wtyczka

post-42406-0-00069500-1394096217_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

Tak to ta wtyczka ... kiedys była szara ... pewnie w wcześniejszych modelach .. sorry


 

 

Ciśniemy w pedał, turbina pompuje, ciśnienie w dolocie jest na poziomie max i nagle odpuszczamy nogę z gazu, wtedy EGR otwiera się i nadmiar ciśnienia w układzie dolotowym wędruje do wylotu. Przepływ "powietrza" przez EGR jest dwukierunkowy
w tym ... to dla mnie absurd i niedorzeczność

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Ok, rozumiem, wystarczy tylko przeanalizować wartość ciśnienia doładowania względem recyrkulacji gazu wydechowego. Ale to jest oczywiście szczegół nic nie wnoszący do tej sprawy. Oczywiście Twoje uwagi przyjmuję do wiadomości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

 

 

Ok, rozumiem, wystarczy tylko przeanalizować wartość ciśnienia doładowania względem recyrkulacji gazu wydechowego. Ale to jest oczywiście szczegół nic nie wnoszący do tej sprawy. Oczywiście Twoje uwagi przyjmuję do wiadomości.
że otwiera się EGR .. to nie znaczy, że tam wpływa powietrze .. nie bierzesz pod uwage tego, że tam do powietrza zaciagane sa splaliny?? do tego równiez słuzy przepustnica.

A tak abstrachując od wszystkiego .. nie zastanawiałes sie, ze urzadzenie z własnym systemem logicznym, elektroniką w środku, kosztujace kupę kasy nie może słuzyć tylko do gaszenia silnika?? Jeżeli by tak było to zwykły silniczek lub urzadzenie pocisnieniowe załatwiło by sprawę .. nieprawdaż.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karol255

 

Tak to ta wtyczka ... kiedys była szara ... pewnie w wcześniejszych modelach .. sorry

 

 

w tym ... to dla mnie absurd i niedorzeczność

 

 

 

dzięki :) sprawdzę to

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Ok, Grzes08, niech Ci będzie. Wcześniej pisałem już że moje spostrzeżenia i wnioski opieram na odczytach z opcoma. Nie rozbierałem na części pierwsze wszystkich przepustnic. Co do zasady w silnikach diesla przepustnice w tym miejscu gaszą silniki. Jak piszesz- w nowszych konstrukcjach wykonują dodatkowe zadania poprzez jak Ty to określasz układy logiczne. Czasem na końcu kabla taniej zbudować układ logiczny który pobudzony określonym impulsem wykonuje przypisane zadania, więc występowanie elektroniki nie czyni z tego urządzenia skomplikowanej maszyny do zabijania :P Ale tą gadką nie pomagamy w temacie więc zakończmy na tym. Chyba że czujesz się urażony :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

Ja zazwyczaj nigdy nie czuje sie urażony .. po prostu wiem swoje, bo 15 lat w tym siedzę. Mam spore doświadczenie ale nie monopol na wiedzę. Niestety normy spalin zabijają i zmuszają nas do takich gównianych rozwiazań, które powodują tyle kłopotów. A normy zazwyczaj sa spełniane na nowym aucie i na testowych jazdach .. i mają sie nijak do rzeczywistosci. Ale to już inny temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karol255

tego nie wiem .. teoretycznie i praktycznie ściagnięcie napięcia powoduje, że bład jest kasowany .. chyba, że wystepuje on nadal .. ale czekaj .. teraz mnie oświeciło chyba .. sprawdź wtyczke i wiazkę na rurze dolotowej (taka szara) ..

pisełeś, że masz 12V we wtyczce przepustnicy .. a masz tam masę (sprawdź czy któryś z pinów we wtyczce ma "przejście" do masy samochodu) .. jest zazwyczaj taka funkcja na czujniku. Te wszystkie błedy jakie Ci wystąpiły idą przez wtyczke tą szarą na rurze dolotowej sprawdź ją czy masz tam masę i 12V

 

 

 

 

witam ponownie sprawdziłem i wyszło. Na tej rurze dolotowej jest prąd po dotknięciu do masy samochodu, rośniesz masuje tez na wtyczce przepustnicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności