Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż kupiłem auto jak wiadomo marki Opel Vectra 1.8 auto zasilane jest instalacją LPG (sekwencja) i otóż problem z nią taki : nie chodzi na wolnych obrotach chodzi kulawo czasem zgaśnie gdy dodaje gazu to na każdym biegu się dławi tak jak by za dużo dostawał , gdy przejadę się kawałek to zaświeca się kontrolka chcek engine i wtedy auto zbiera się jak powinno czyli ma moc.. lecz po chwili gaśnie ,byłem u elektryka z tym podpioł pod komputer wywaliło mu błąd przepływki , sprawdził ją miernikiem okazało się że działa dobrze , więc co może być przyczyna ? hmm działa dobrze jak świeci kontrolka jak gaśnie to wtedy dostaje muła .. wydaje mi się że powinno to działć w odwrotną stronę . Aaa i jak odłączyłem przepływkę to auto działa dobrze , też kulawo na obrotach chodzi ale sprawnie przyśpiesza , lecz świeci się kontrolka

Co może być przyczyną ? przepustnice przeczyściłem , sonda niby ok działa to w takim razie co ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wpisz kod bledu w wyszukiwarke i poczytaj

o przeplywce pisano wiele razy

kolejny temat jest zbedny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Przez Adasiuniunio
      Witam. Zafira A Z18XE 2005. Benzyna + Gaz założony w maju bieżącego roku. Zaczęły pojawiać mi się błędy prawdopodobnie od sondy lambda. Po zczytaniu opcomem zrobiłem zdjęcie. Czytałem w necie że problem dotyczy prawdopodobnie grzania sondy. Usunąłem kilka dni temu błędy, ze 3 dni spokój z checkiem, wczoraj wieczorem powrócily błędy. Jeśli chodzi o samą jazde to nic się nie dzieje, nie ma szarpania, spadków mocy. No i sprawa oleju, wcina go nawet sporo więc to może być równiez winowajca. Wczoraj dzwoniłem do mechanika to wstępnie mi powiedział że uwalone jest grzanie sondy, na zimnym będzie popijał więcej paliwa a na ciepłym już nie ale mówi że sonda do wymiany. Ale niech się wypowiedzą mądrzejsi 

• Przez Sledzikowy
      Witam, jestem w posiadaniu Opla Astra H 1.8 125KM z roku 2004 i przebiegiem 190 tys, wczorajszego po południa gdy odpaliłem samochód jedna kontrolka na desce nie zgasła i był to "samochód z kluczykiem" postanowiłem za pomoczą gazu i hamulca sprawdzić te błędy i pokazały się:
      ECN 112206
      ECN 155001
      ECN 112052
      Czy ktoś z was jest mi w stanie powiedzieć co to za błędy, jakie naprawy się szykują i co dalej z tym fantem?
    • Przez Komandos789
      Witam od pewnego czasu moja astra 1.8 Z18XE gaśnie w najmniej oczekiwanych momentach. Po zgasnieciu silnika murga check oraz kontrolka od esp,  zalacza się wentylator i cyka zawór odpowietrzenia baku. Kiedy próbuje odpalić rozrusznik kręci ale bez reakcji silnika. 
      W takim momencie udaje mi się odpalić samochód na 2 sposoby:
      -czekam aż wentylator przestanie chodzić i zazwyczaj po około 10 minutach udaje sie odpalić auto
      -odlaczam aku dosłownie na sekundę po czym auto normalnie odpala jakgdyby nigdy nic

Dodatkowo by ułatwić diagnostykę usunąłem bieżace i zaległe błędy A potem odczytałem zaraz po typowym zgasnieciu 
      Oto one :
      *P0141
      -obwód grzałki O2 (Bank 1, czujnik 2)
      -układ otwarty 
      -stałe

*P0036
      -Ogrzewanie sondy lambda HO2S(Bank 1 sonda 2 
      -nieprawidłowe działanie
      -stałe

*P1130
      -obwód sondy lambda 1 współczynnik czasu przełączania 
      -nie ciągle

*P0170
      -ubogi skład spalin 
      -nie ciągłe 

Nie sądzę żeby przez sondy auto potrafiło dawać takie objawy a są to jedyne błędy które sa zapisane ewentualnie po wejściu w dalszą diagnostykę wyskoczyly mi 2 inne dotyczące wentylatora bodajże 
      -163 temperatura plynu chlodzacego brak sygnału
      -17 sygnał obrotów zanikl 
      Proszę o pomoc i z gory dziękuję za odpowiedzi 
Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.