Skocz do zawartości

Nowy Opel Vivaro


Gość koni2305

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Brak dostępności. Jestem tylko ciekaw jak się odbywa sprzedaż tego modelu skoro w polszy dostępny tylko konfigurator starego modelu a on już nie jest produkowany. Czyżby sprzedaż była chwilowo zawieszona ( nie dotyczy wyprzedaży starych) i tylko w wersji takiej jaką mają nic nie można domówić? Wysłałem zapytanie do GM w Warszawie dlaczego jeszcze na polskich stronach opla nie ma nowego modelu skoro wystarczy zmienić końcówkę strony nie .pl tylko coś innego i jest już nowa konfiguracja otrzymałem info, że tłumaczą i dodają opcje na 2015r. będzie dostępne wszystko na początku września. Ta polska to zacofana jest strasznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Krzysiek325e

I dalej opel się ociąga, jakoś na stronie brak cennika. Dalej jest stary.

Co innego u konkurencji ;p

http://www.renault.pl/samochody-nowe/samochody-dostawcze/trafic/trafic-2014/

O dziwo ceny są dość "chyba" normalne. Nie mam starego cennika, by porównać.

Ciekawe jak się będą miały ceny nowego do starego opla.

Znowu na plac salonu opla spoglądałem, ale zapomniałem na renówkę spojrzeć ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie Renaulta już są nowe (tylko w wersji L1) ale jednak są. Cena tak jak przypuszczasz bardzo podobne za mojego dałem 84000 i w tej samej mniej więcej jest ta nowa Renówka nie wiem tylko jakie wyposażenie bo konfiguracji na stronie brak. Na otomoto jak wpiszesz to w vivaro pokazują się tylko stare a renówki już w większości nowe choć Opel pierwszy się chwalił nowym Vivaro ,a jak poszedłem się zapytać u renówki wtedy to jeszcze nawet nie wiedzieli że się zmienia, a tu proszę ci najmniej poinformowani jako pierwsi mają na salonach.

Jakieś 2 tygodnie temu widziałem w Pradze Vivaro rzuciło mi się w oczy że inny przód (van, biały, tylne drzwi z szybami takie jak te na filmiku reklamowym co ten kaskader po fabryce tym jeździ) ciekawe że na czeskich stronach opla też nie ma dostępnego konfiguratora.

Edytowane przez koni2305

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

Zależy co rozumiesz pod stwierdzeniem konfiguracja, lub jakie są Twoje oczekiwania, bo przecież jest cennik i dane techniczne z których sam możesz wybrać opcje wyposażenia i policzyć ile to wyjdzie.

Ale jeśli Ci chodziło o klasyczny konfigurator, to faktycznie brak.

http://www.renault.pl/samochody-nowe/samochody-dostawcze/trafic/trafic-2014/

 

A i jeszcze mi się kiedyś obiło o "uszy" w broszurach, że maja być wersje H2, a u konkurencji tego nie widzę, wiesz coś na ten temat bo sam używam teraz L2H2 i tego by mi brakowało, jeśli by już coś miało z tego wyjść ???

Edytowane przez Krzysiek325e

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o konfigurator na stronie aby choć częściowo widzieć co się kupuje. Warto czasem porównać w jakim stopniu zmieni się wygląd np. wnętrza jeśli wybieramy tą bądź inną opcję (czego możemy się spodziewać, ja na ten przykład się bardzo zawiodłem jak moje przyszło z takim radiem jak teraz montują i brakiem profesjonalizmu ze strony personelu salonu lub braku wiedzy o wyposażeniu bo jak teraz chciałem domontować kontrolkę otwartych drzwi jest takowa na desce, to mi powiedzieli że trzeba było jak było auto zamawiane wybrać opcję z taką kontrolką a teraz to instalacji brak. Następnym razem przyjdę z listą każdej drobnej rzeczy co ma być łącznie ze spisem kontrolek, to samo z wyświetlaczem data godzina temperatura, a jak przy odbiorze nie będzie to do widzenia).

Co do wersji L2H2 to też będzie tylko w późniejszym terminie, i informacji wynika że około dwa miesiące po wprowadzeniu L1H1 mają być następne wersje dostępne.

Silnik nie zaciekawy trzeba brać pod uwagę również zmianę na Forda Customa i w wersji L2H2 o wiele lepiej się prezentuje od Opla/Renówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od dnia wczorajszego tj. 9.10.2014 dostępny konfigurator na stronie Renault.pl:

http://www.renault.pl/samochody-nowe/samochody-dostawcze/trafic/trafic-2014/konfigurator/#BODIES

Ciekawa informacja jaką dostałem w salonie odnośnie silnika, mianowicie 120KM i 140KM jest to silnik twin turbo na łańcuchu rozrządu. Opel informuje, że jest to BiTurbo ktoś chyba wprowadza swoich klientów w błąd. TwinTurbo i BiTurbo są to dwa różne rozwiązania różnią się m.in. takim szczegółem: TwinTurbo ma dwie sprężarki jedną mniejszą drugą większą, natomiast BiTurbo ma obie takie same i kto teraz ma rację?

Edytowane przez koni2305

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kiedyś wspominałem przejeżdżam koło salonów Opla i Renault co tydzień.

Najlepsze w tym jest to, że w Renault do tej pory nie widziałem nowego modelu, pomimo że już mają w ofercie, natomiast Opel mnie zaskoczył, bo już w tamten piątek stał na placu, a dzisiaj był już w miejscu pokazowym wystawiony, oczywiście pomimo braku w cenniku, co jest następną ciekawostką (z rejestracją, więc wnioskuję, że to jest model testowy) ale nie miałem czasu by zajrzeć .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

wczoraj zaparkowalem obok nowego, starego powala

troche "fordowy" kokpit ale reszta ok, nawet woda sie nie leje na silnik...

 

 

 

Ciekawa informacja jaką dostałem w salonie odnośnie silnika, mianowicie 120KM i 140KM jest to silnik twin turbo na łańcuchu rozrządu. Opel informuje, że jest to BiTurbo ktoś chyba wprowadza swoich klientów w błąd.

 

twin turbo stosuje sie kiedy jedna sprezarka moze nie ogarnac pojemnosci jak w bemie 3.5d

w vivaro zastosowano bi-turbo czyli dwie sprezarki, jedna pompuje wiatr w niskich obr silnika by usunac turbodziore do minimum, druga jest wieksza by zapewnic odpowiednia ilosc wiatru przy duzych obr silnika. wszystkim steruje komp. Downsizing mnie jakos nie przekonuje mnie za bardzo, chcialbym dostac taki silnik po 300-400k km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności