Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo już co było? Zdaje się że mam podobny problem. Na krótko działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.Ja mam problem z klimą takiego rodzaju,że czynnik jest i się włącza ale słabo chłodzi a przy tym słychać delikatne wycie sprężarki.Byłem u gościa na samym początku po zakupie auta i dopełnił układ czynnikiem i bez poprawy.Powiedział,że na zegarach pokazuje słabą wydajność sprężarki.Co z tym fantem robić?Czy regenerować sprężarkę (jeżeli coś takiego się da i opłaca) czy szukać innej używanej i sprawdzonej.A może jest jakiś inny problem bo pierwszy raz mam problem z klimą.Chyba nie ma to większego znaczenia w jakim to oplu ale dotyczy to astry H 1.4 benz. 90 koni.Jeszcze kilka dni upalnych jakoś przeżyje i raczej zajmę się tym problemem w następnym sezonie letnim.Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Troszkę odkopię.

Nie robiłem nic z tym tematem, przyszła nam maszyna od klimy jutro sobie jak mi sie uda bede sprawdzał cisnienie w układzie.

Gadałem z kierownikiem, powiedziałem tak jak odczytano mi z tego komputera ze nie widzi panelu i przekaźnika powiedział mi ze byc moze mam założony sterownik od samochodu ktory nie miał klimy, hmmm zastanawiające, no ale dobra, jutro tez bede chciał go podłączyc pod kompa i zmierzyc cisnienie w układzie, jesli nic z tym nie zrobie to nie robie tej klimy, będzie lans na zimny łokiec w lato :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowe info.

Przekaźnik przyłożony do akumulatora zwiera, ale włożony w miejsce w skrzynce bezpieczników juz nie.
Przy napięciu 12V zwiera, po włożeniu przekaźnika napiecie było 8,5V niekiedy nawet spadało. Układ jest raczej szczelny ponieważ zrobiłem test maszyną BOSCH-a i wytworzyła próżnie i normalnie nabiła czynnik. Czynnika było 0.155kg a teraz mam go w układzie 0,500kg.

Po sprawdzeniu wartości rzeczywistych czy ja włącze klime na panelu to komputer nie ma sygnału ze załącza klime a kontrokla klimatyzacji ktora informuje ze klimatyzacja jest właczona swieci się.

Po sprawdzeniu wartosci rzeczywistych prądu klimatyzacji czy cos takiego była pewna wartosc ( nie pamietam ) i czy klima była wyłączona czy ją włączyłem ta wartosc nawet nie drgneła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wlaczales klimatyzacje tuz po napelnieniu? test prozniowy nie jest w wielu przypadkach testem miarodajnym szczelnosci ukladu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od razu po nabiciu uruchomiłem silnik, wciskałem guzik i nic , zero reakcji, silnik jak pracował na obrotach tak pracował, nie było czuć obciążenia silnika.

Podejrzewam ze gdybym miał OP Com-a , panel na podmianke, garaż to bym to ogarnął.

Od skrzynki bezpiecznikow instalacja klimatyzacji jest dobra do sprezarki, bo na krótko załączy ją, ale własnie jest problem na drodze panel-bezpieczniki

Edytowane przez naraku32

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda na to ze mam jedyny przypadek taki w polsce i nikt nie potrafi mi pomoc... ehh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć jest może jakieś rozwiązanie tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie prom kosmiczny tylko astra h. Jedz do kogoś kumatego to naprawi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hah no zgadza się tylko nie mogę trafić na tego kumatego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi