Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie u mnie wciskam przycisk A\C obroty na obrotomierzu lekko sie podnosza ale nie ma tego "cykniecia" sprezarki. Zauwazylem ze dolna czesc ok. 5mm chlodnicy klimy jest oderwana- odpadla. Nie ma bledow o braku cisnienia.

Auto to astra h Z18Xe. Podziekowal

Jak zalaczyc sprezarke na krotko?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Jaka temperatura na zewnątrz?

2. Jak odczytałeś błędy?

3. Korodująca chłodnica klimy to typowa bolączka opla.

With mobilephone sent.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

14-15 stopni na zewnatrz. Bledy op-com. Ktos wie jakie cisnienie powinno byc widziane przez opcom?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z tego co ja pamiętam to mi też nie pokazywał opcom błędu gdy skraplacz klimy się rozszczelnił. Można było poznać po ciśnieniu w układzie klimy. Najprościej to właśnie sprawdzić jakie ciśnienie panuje w układzie (opcomem) i czy rośnie na włączonej klimie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cisnienie w układzie powinno być okolo 5 bar ( zalezy do od temp. zewnętrznej)- jesli masz duzo mniej tzn. ze czynnik sie ulotnil. Błedu z małej ilości czynnika nie będzie zapisanego.

Edytowane przez marcov
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Panowie u mnie wciskam przycisk A\C obroty na obrotomierzu lekko sie podnosza ale nie ma tego "cykniecia" sprezarki. Zauwazylem ze dolna czesc ok. 5mm chlodnicy klimy jest oderwana- odpadla. Nie ma bledow o braku cisnienia. Auto to astra h Z18Xe. Podziekowal Jak zalaczyc sprezarke na krotko?

Jak wiesz jak działa przekaźnik to zlokalizuj przekaźnik w skrzynce bezpieczników pod maską.

Wyciągnij go i zrób mostek kawałkiem drutu tam gdzie wchodzą piny 87 i 30 na włączonym silniku.

Ten sposób nie dotyczy sprężarki ze zmiennym wydatkiem! (po prostu nie ma tego przekaźnika w skrzynce)

Każda wartość ciśnienia klimatyzacji powyżej 200kPa daje zezwolenie na start sprężarki.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi