Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie mam maly problem. Podczas jazdy na autostradzie jak mam 120 I wiecej zaczyna mi kierownica trzasc. Jaki moze byc tego powod? Wywazylem opony z przodu I ustawilem zbierznosc ale dalej to samo. Czy moze powinienem tez wywazyc opony z tylu? A moze lepiej jest wymienic opony z przodu na nowe I wtedy sprawdzic czy cos dalo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swego czasu była kampania naprawcza przedniego zawieszenia w Insignii. Wymieniano tuleje wahaczy. Sprawdź, czy Twoje auto obejmowała ta kampania, czyli telefon do ASO i podanie VIN.

Jeśli auto jest po wykonanej kampanii to półosie i przeguby do sprawdzenia, do przejrzenia tarcza hamulcowe bo lubią się krzywić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do ASO nie zadzwonie bo jestem w anglii I auto tez angielskie z polowy 2011 roku. Miesiac temu byl caly sprawdzanu od dolu I nic nie wykryto. A tarcze jakby byly krzywe to mysle se podczas hamowania tez by trzaslo ale jak hamuje to nic sie nie dzieje. Myslisz zeby jeszcze raz pojechac do mechanika zeby mi sprawdzil polosie I przeguby? Boje sie zeby gosciu ze mnie kasy nie wyciagnal jak zobaczy ze sie nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a aso vauxhalla to co ??

tak samo jak opel w Polsce

dobrze kola wywazyc

w UK slabo sie do tego przykladaja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy jezeli wywaze jeszcze kola z tylu I te a tylu dam do przodu a z przodu do tylu to moze wtedy bym sprawdzil czy dalej bedzie trzaslo. Jesli tak to bede mial pewnosc ze to nie jest problem z kolami. Ma to sens?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a aso vauxhalla to co ??

tak samo jak opel w Polsce

Dokładnie.

dobrze kola wywazyc

Lub zamienić przednie z tylnymi na próbę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoko to jutro pojade wywazyc kola te z tylu I dac je do przodu. A jeszcze jesdno pytanie czy tylko przednie kola maja zwiazek z trzesieniem kierownicy czy tyle tez?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W głównej mierze przednie. Tylne niewyważone powodowałyby wibracje nadwozia ale nie trzepanie kierownicą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok to jutro wywaze te z tylu I zamienid je z przednimi I sprawdze efekty. Dzieki wielkie za podpowidzi jutro sie odezwe z wynikami:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam sorki ze tak pozno odpowiadam. Przyczyna bylo jednak zle wywazenie opon. Wywazylem je u innego mechanika I teraz auto smiga I nic nie trzesie:) dzieki za rady:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi