Skocz do zawartości

Wyświetlacz GID Meriva 2006r. - jaki numer indeksu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuje prawidłowego numeru indeksu do GID w Mery 2005(rok modelowy 2006). W moim op-comie "chińczyku" są tylko indeksy od Astry H, które nie działają jak należy, tzn. na pierwszym ekranie GID (główny ekran jak się włączy zapłon) widać godzine, date, temp. zasięg, i zużycie chwilowe. Na drugim ekranie BC1, dalej BC2 i Miernik.

Problem dotyczy zasięgu i zużycia chwilowego. Po zalaniu do pełna zbiornika, uaktywnieniu op-comem nowego indeksu (aktualnie 009 01), odpaleniu auta, zasięg stoi w miejscu (to oczywiste) a zużycie chwilowe "ani drgnie" (wyświetlane w l/h, i pokazuje 0,0), następnie ruszam autem to jednostka zużycia chwilowego zmienia się na l/km, ale dalej nie liczy (wciąż 0,0), a zasięg po przejechaniu ok, 15km rzeczywistej drogi wzrasta do 1500km i dalej nic (wciąż pokazuje 1500km). Zaś na drugim i trzecim ekranie tzn. BC1 i BC2 prędkość średnią pokazuje jako 512km.

Wyprzedzam pytanie czy podmieniałem inne indeksy z innych aut. Oczywiście powgrywałem różne indeksy znajdujące się w chińskim op-comie, tzn. od AH, VC, SIgnum, Tigra B, CC i NIC. (zasięgi się zmieniają ale zużycie chwilowe nie ruszy).

Proszę o poradę co dalej. Jeżeli ktoś z szanownych kolegów dysponowałby czasem i mógł spojrzeć w swojej Mery jaki ma wgrany numer indeksu lub jeszcze lepiej, gdyby ktoś wysłał mi plik z indeksem na którym działa prawidłowe wyświetlanie (najlepiej do op-com china clone), byłbym bardzo ucieszony.

Z góry dziękuję i proszę o pomoc w rozgryzieniu problemu.

Pozdrawiam

Mark29

 

Dodam jeszcze dane wyświetlacza KU:

 

Identyfikator: 0x1201,

Numer sprzętu: 13127055,

Numer części: 13156842,

Opis systemu: SIEM 400,

Kod alfa: KU,

Edytowane przez mark29

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie wyświetlacz ma być KU, ale problem tkwi w czym innym, a mianowicie brakuje w instalacji kabla pomiędzy wyświetlaczem a (no własnie pompą lub jakimś modułem).
Ten gość Ci przez telefon wszystko wyjaśni: http://allegro.pl/wylogowanie-wyswietlacza-opel-gid-cid-astra-vectra-i3157401689.html bo nie mogę w necie tego schematu namierzyć. Ale jak znajdę to wkleję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz jest KU. Mery jest fabrycznie wyposażona w ten wyświetlacz. Po zakupie zużycie chwilowe było wyświetlane. Tylko był problem z zasięgiem tzn. przy 1/3 baku pokazywał 0 km do przejechania. Następnie został zmieniony indeks na inny i "zużycie chwilowe przestało liczyć", a tym samym śr. spalanie i "inne cuda" wyżej wymienione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba było od razu pisać, że masz ten wyświetlacz fabrycznie. To sorry nie pomogę. Tu raczej pomocy nie znajdziesz. Dzwoń do SIG_MANa lub tego kolesia z ogłoszenia co w linku dałem.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tak robiłem jak kolega popencjusz podpowiada (podmiana indeksu). Nie chodzi mi o to, że źle wskazuje pozostały zasięg do przejechania, problem tkwi w tym, że Mery nie liczy "zużycia chwilowego" co powoduje błędne wskazania BC. (tzn. np. wyświetla prędk. śr. 512 km, brak wyswietlania śr. spalania).

Edytowane przez mark29

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Zacznij od zmiany indeksów. Może nowy wsad poprawi prawdopodobnie błąd oprogramowania. Jeśli w testmode wyświetla wartość dawki paliwa, to bank wina leży w oprogramowaniu wyświetlacza lub niestety w samym urządzeniu:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W testmode również nie wyświetla spalania. Więc nie wiadomo co w tym wyświetlaczu za diabeł siedzi. Oprócz zmiany indeksu nic więcej nie było grzebane.

Poniżej zamiesciłem zdjęcia GID-a dotyczące założonego tematu.

Może ktoś jeszcze wpadnie na jakiś pomysł.

 

W BC2 WIDOCZNE: 156,7 km i "średnia 512 km" wyskoczyło po wyjechaniu 2m z garażu.

post-32300-0-76172900-1366643023_thumb.jpg

post-32300-0-31022400-1366643032_thumb.jpg

post-32300-0-76278000-1366643047_thumb.jpg

post-32300-0-57554100-1366643056_thumb.jpg

post-32300-0-37718700-1366643068_thumb.jpg

Edytowane przez mark29

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tu zywcem jest błąd oprogramowania bo zużycie chwilowe i ogólne liczy z ilości paliwa która komputer podaje na wtryski....

 

Nie wiem czy się da ale może najlepiej byłoby wszystko od samego początku zaprogramowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności