Skocz do zawartości

[Corsa B] Piszczące tarcze... jak długo!?


Rekomendowane odpowiedzi

 

zaznaczone żółte miejsce trzeba przeczyścić tu sie lubi zacinać no i prowadnice tak jak Kacper mowił. Tłoczków nie ruszaj chyba ze się zapiekły, wtedy najlepiej je wyciągnąć ale może nie trzeba będzie :-) zaciski hamulców są podobne, zasada ta samapost-1705-0-15078600-1401097422_thumb.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Piszczą cały czas czy tylko podczas hamowania?.Bo można to dwojako zrozumieć.Jeżeli cały czas to tak jak doradzili poprzednicy,wyczyścić,przesmarować itp.Jeśli tylko podczas hamowania to bardzo często zamienniki oryginalnych klocków lubią piszczeć.Dodatkowo te właśnie zamienniki bardzo szybko lubią się wycierać co widać po zapylonych na czarno felgach po krótkim okresie czasu.Prawidłowo pracujący zacisk/klocek powinien równomiernie wycierać całą powierzchnię tarczy hamulcowej.Tarcza powinna wtedy wyglądać jak wypolerowany kawałek stali na całej jej powierzchni. .Nie może byc mowy o okrężnych śladach rdzy(za wyjątkiem zewnętrznych obrzeży tarcz na jej obwodzie tkz progi wynikające z naturalnego zużycia tarczy)a tym bardziej o wżerach rdzy na jej powierzchni.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość XWindowsMen

Tutaj kolga ma rację. Z jednej strony tarcza wygląda OK, z drugiej... ewidentnie rysują się dwa rdzawe kółeczka :/ A "piszczy" tylko podczas hamowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak.Piszczenie hamulców podczas hamowania nie jest raczej spowodowane zapieczonym tłoczkiem bądź zanieczyszczoną prowadnicą klocka.Jest to najprawdopodobniej przypadłość niskiej jakości użytych materiałów(klocek,tarcza....bardziej klocek).Rdzawe okręgi o których wspomniałeś są przypadłością zanieczyszczonych prowadnic bądź samego płynu hamulcowego,który przykładowo.....nie był wymieniony przez 5,6,7 lat(znam takich).Traci on wtedy swoje właściwości i jest w tej sytuacji zbyt mała siła wywierana na klocek hamulcowy.Chodzi tutaj o zdolność danego płynu do jego chłonności wilgoci/temperatury wrzenia podczas jego pracy.Też kiedyś nie za bardzo wierzyłem w te tematy jak kiedyś sam się nie przekonałem na własnej skórze.Pojechałem któregoś dnia na wymianę opon.Nie wymieniałem od kilku łaaaaaadnych lat płynu hamulcowego.Myślę sobie wymienię płyn hamulcowy za jednym zamachem...co mi szkodzi.Wsiadłem do auta i zahamowałem a on mi dęba staje.Żona przez miesiąc nie mogła sie przyzwyczaić do takich żyletek.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość XWindowsMen

Mechanik potwierdza, kiepska jakość kolcków. Paradoksalnie... jak to przeważnie bywa... kiedy jechałem do warsztatu, piszczenie coraz mniejsze a i felga "chłodniejsza"... mówił, że jeżeli w najbliższym czasie nadal będzie piszczało... klocki do reklamacji. Zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności