Skocz do zawartości

sposób na problemy z biegami corsa b


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Plissken

Witam,

 

jestem nowy na forum. Dzis kupilismy z zona Corsine, sprawdzilismy ja wczesniej w salonie Opla w Kielcach. Wszystko bylo w porzadku, oprocz drobnych usterek typu zarowka. Po przyjechaniu do domu, okazuje sie, ze nie wchodzi wsteczny. Tzn. kryza sie podnosi, wchodzi bieg wsteczny, ale swiatla biale z tylu sie nie pala i samochod jedzie do przodu. Czuc wyraznie, ze wsteczny wskakuje inaczej od jedynki, a mimo to samochod jedzie do przodu. Kiedy jezdzilismy przed kupnem, wchodzil R bez problemu. Fachowcy z Opla tez niczego nie stwierdzili na przegladzie. Co to moze byc?

 

pozdrawiam,

 

Plissken

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość andrzej_m55

wchodzil R bez problemu.

Czy się nie mylę że to automat ??

O tych skrzyniach poczytaj FAO

http://forum.opel24.com/automatyczna-skrzynia-biegow-vt42216.htm

i to

http://forum.opel24.com/automatyczna-skrzynia-vt41488.htm?highlight=automatyczna+skrzynia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek_lbn

siemka

ja czasem mam problem z jedynka wszystko działa ale czasem lekko wchodzi a czasem

muszę niezłe ręka machnąć zęby 1 wskoczyła

jeżdżę corsa b 1.2 city

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Plissken

W serwisie obejrzeli i wyrok brzmi: poszedl pajak. 800+robocizna, odbior za tydzien. To sie zona ucieszyla :?:

 

pozdrawiam,

 

Plissken

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej kupić zestaw naprawczy za 65zł?

Wymiana to nic trudnego.

Pająk się nie psuje, to kawał grubej blachy, trzeba ze 40 lat żeby skorodował aż tak, żeby się popsuć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Plissken

Witam,

 

problem rozwiazany. Okazalo sie, ze przy wybieraku peknieta jest taka guma, trzymana przez bolec. Kilka stron wczesniej w tym watku kolega opisywal podobny przypadek. Poniewaz nie jest to przewidziane jako czesc zamienna, odwiedzilem kilka szrotow w okolicy. Na bodajze trzecim trafilem idealnie, gosc przyniosl sam krotki element do segerka i kuli z dobra guma. Wzial za to 30 zl, co przyjalem szerokim usmiechem. Niestety nie potrafilem tego wymienic sam, wiec calosc kosztowala mnie 130,- a nie jak sugerowal ASO >1k PLN.

 

Ponizej w linku uszkodzona czesc, powodujaca te problemy:

 

http://tinyurl.com/ylkowc7

 

pozdrawiam,

 

Plissken

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Wszystkich Z tego co czytam u mnie niechce wchodzic 2 czasem jak wbjiam zgrzytnie patrzylem ta gume jest starta całkowicie ledwie ja widac trzeba pewnie wymienic ale niewiem jak to sie fachowo nazywa na necie nie moge znalez tego czy ktos bylby łaskaw podac mi strone z tym duperelem zebym mogl zamowic sobie bo juz mnie cholera bierze z ta 2 :wink:?;)?? :|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam mam Opla 1.0 12v 1998r i jest problem z biegami cieżko wchodziła 2 przy redukcjach no i wsteczny raz na jakiś czas. A ostatnio się pogorszyło i wsteczny nie wchodzi wogóle a żeby wrzucić 1 i 2 to muszę podnieść ''wajche'' tak jak do wstecznego

 

Pomóżcie co tam wymienić bo może nie trzeba prowadzić do mechaniora tylko kumpel naprawi bo jest kumaty tylko bym mu powiedział co to mniej wiecej moze byc bo widze ze duzą macie wiedze na ten temat

 

pozdrawiam i z góry dziex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności