Skocz do zawartości

sposób na problemy z biegami corsa b


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

niestety obawiam się, że mam taki sam problem, chociaż czytając posty jest to dość pospolita usterka. Mimo najszczerszych chęci bycia delikatną przy zmianie biegów(kochana 1 i 2), wchodzą coraz gorzej, i coraz więcej siły muszę użyć.Mam czasem ochote wyrwać drążek od biegów;D. Przy zimnym silniku jeśli 2 wejdzie bez użycia siły to prawdziwy cud, przy ciepłym 1 czasem sie "zawiesza", dopiero po ponownym wciśnięciu sprzęgła wchodzi. Co robić? Od czego zacząć?

Pozd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie również mam problem z biegami.

Zimą wrzucenie 2. biegu na zimnym silniku to prawdziwy wysiłek.

Z kolei teraz gdy jest ciepło lub zimą na ciepłym silniku biegi chodzą lekko ale mechanizm wybierania strasznie hałasuje.

W związku z tym mam pytanie zanim zabiore się za rozbieranie tego elementu:

Część wskazana na fotce na czerwono podczas poruszania palcami przesuwa sie prawie 1 cm w kazdą stronę i niemiłosiernie przy tym hałasuje. Taki hałas słychać też w samochodzie podczas jazdy i zmiany biegów. Co trzeba ewentualnie wymienic żeby to naprawić?

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość Anonymous

Mam problem z trzęsącym się lewarkiem - lata na dziurach

wsteczny zgrzyta, 1 czasami nie chce wejść, reszta ok

corsa b 1.0 12v

co mam wymienić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chcesz mieć wszystko na tacy podane, nie łaska cokolwiek poczytać?

Tym bardziej, że post wyżej miałeś zbiór wszystkiego o biegach.

Może posiedź dłużej, niż 23 minuty i poczytaj?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

5kondzio, a ze znalezieniem tego wątku http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=23972&start=900#285300 nie masz problemów? To chyba uprzejme na początek się przywitać, czyż nie? ???

nie lubię takich bezsensownych rzeczy

 

Tym bardziej, że post wyżej miałeś zbiór wszystkiego o biegach.

Może posiedź dłużej, niż 23 minuty i poczytaj?

przejrzałem cały ten temat, o latającym lewarku nie było chyba nic, o 1 i wstecznym było, ale bez tego lewarka, więc może być to coś innego, nie znam się na tym, więc sam nic nie wymyślę

a siedziałem chyba z 3 godziny, tyle że na goglach, później trafiłem tutaj, poza tym nie zarejestrowałem się od razu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności