Skocz do zawartości

sposób na problemy z biegami corsa b


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość traper1983

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum a ten temat mnie bardzo zainteresował gdyż kupiłem żonie opla corse B z 1995r. Pojawił mi się problem z drugim biegiem a i jedynka nie najpewniej wchodzi że nie wspomne o lekkim zgrzycie przy wstecznym. Zamierzam w najbliższym czasie "wyregulować" skrzynie według opisu

http://corsa.dhs.org/form_ArticleShow.aspx?aid=8

a także wymienić bolec (taki znalazłem na allegro):

http://www.allegro.pl/item1008666199_sworzen_bolczyk_bolec_wybieraka_biegow_opel.html

 

Chce jeszcze napisać że nie znam się wogóle na mechanice samochodowej (umiem wymienić klocki :wink: ) ale za to umiem zbudowac pociąg :lol:

 

Jak wymienie dam opinie czy się udało i jaki jest efekt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość traper1983

Panowie. Próbowałem dzisiaj wyjąć tą zaślepke ale normalnie się nie dało. Może jakieś sugestie, używałem W40 ale się nie dało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość traper1983

Właśnie u mnie nie ma sprężynki jest taka plastikowa jakby zatyczka. wystaje ona około 7mm. Nie wiem czy mogę ciągnąć na chama bo boje się że to porostu urwę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość traper1983

No ja mam czarną. Dzisiaj spróbuje jeszcze raz mam nadzieje że jakoś to wyjdzie najwyżej podważę śrubokrętem albo coś w tym stylu. Mam jeszcze jedną prośbę powiedzcie mi gdzie znajduje sie ta śruba do poluzowania, wiem że trzeba wczołgać się pod auto ale tak mniej więcej. Z góry dzięki i życze miłego dnia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość traper1983

Witam. Na początku chciałem podziękować za bardzo przydatne porady. Wczoraj zabrałem się za regulacje skrzyni biegów według wskazówek jakie zrobił JA37 i może zacznę od początku:

Najpierw wyciągnąłem ( w końcu ) zatyczkę- wystarczyło podważyć śrubokrętem.

Później poluzowałem śrubę pod autem

a reszta jak w instrukcji.

Powiem tak efekt jest od razu zauważalny - w końcu dwójka zaczęła wchodzić bez większych problemów. Zamierzam jeszcze wymienić bolec od wybieraka.

Chciałbym jeszcze ( ponieważ nie znam się WOGÓLE na mechanice samochodowej ) spytać się o następujące rzeczy:

jak i gdzie sprawdzić poziom oleju w skrzyni,

Jak go wymienić

I jaki najlepiej wlać.

Jeszcze raz wielkie dzięki i miłego weekendu życzę :P .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności