Skocz do zawartości

sposób na problemy z biegami corsa b


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

W kwietniu kupiłem Corsę B 1,4r z '98 r. Do tej pory biegi wchodziły idealnie - nic się nie działo, aż do dzisiaj. Stanąłem na skrzyżowaniu, później wrzuciłem jedynkę, sprzęgło... i drążkiem mogę machać we wszystkie strony, a biegu żadnego nie wrzucę.

Tak, jak został na 1, tak dojechałem do pracy.

Ponieważ we wszystkich napisanych tu postach jest mowa o problemach z niektórymi biegami, to nie wiem, czy podsumowanie zrobione przez ja37 dotyczy też przypadku mojej corsy?

Będę wdzięczny za szybką podpowiedź, bo samochód jest moim jedynym, możliwym środkiem komunikacji. :help:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A zajrzałeś choć do siebie do mechanizmu?

Jak nie ma biegów żadnych, to coś musiało się rozłączyć/złamać i da się to zobaczyć.

A my sobie mozemy pogdybać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. rozumiem, ale ponieważ nie za bardzo na tym się znam, to pozwolę sobie zadać pytanie:

a gdzie mam ten mechanizm zobaczyć, tzn. z której strony za to się zabrać?

Nadmienię, że drążek zmiany biegów chodzi bardzo luźno, tak, jakby gdzieś niedaleko się odłączyło/złamało. Raczej odłączyło się, ponieważ nie było żadnego odgłosu trzasku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z braku czasu nie mogłem wcześniej odpisać. Okazało się, że wypadł/pękł, w każdym bądź razie nie było go, koszyczek (czyli część nr 9 na rysunku z podsumowania zrobionego przez Ja37 - dzięki). :twisted:

Kupiłem zestaw naprawczy za 39 zeta. Koszyczek został założony, biegi wchodzą idealnie.

Przy okazji sprawdziłem, że zmieniarka biegów była niedawno regenerowana. Pozostałe części siedzą w swoich miejscach jak należy i nie ma żadnych luzów.

Dzięki Ja 37 za szybkie odezwanie się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Koszyczek został założony, biegi wchodzą idealnie.

To teraz szukaj koszyczka dobrego gdzieś na szrocie

Chyba że masz szczęście i trafiłeś z dobrego materiału

One pękają

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który wypadł?

Ten najbliżej lewarka?

Dziwne, że ci biegi zniknęły, mi też wypadł i miałem, tylko musiałem powoli wbijać.

no i wsteczny musiałem cofać na luz ręcznie przy skrzyni.

Też kupiłem zestaw naprawczy i w ciągu miesiaca 2 koszyczki poszły, teraz mam używkę, ale ori i działa caly czas :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że ten z prawej strony. No i rozłączyło się kompletnie. Drążek zmiany biegów był "na luzie" w każdą stronę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności