Skocz do zawartości
Gość Anonymous

sposób na problemy z biegami corsa b

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi...

nie spotkałem się jeszcze aby na forum wymagane było przywitanie, ja tego nie robiłem nigdy i nikt mi problemów nie robił, jak ktoś chce to się wita, nie to nie

jeśli myślisz że to był przejaw jakiejś arogancji, cwaniactwa lub czegoś w tym stylu to się mylisz, nie miałem tego na celu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzisz, każde forum ma swoje zasady.

My się witamy.

A ja już nie pomogę.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie lubię takich bezsensownych rzeczy

jak ktoś chce to się wita, nie to nie

Co prawda ja37, już Ci nieco naświetlił sprawę nie mniej jeszcze dodam coś od siebie...

Uważasz grzeczność za bezsens? Ciekawy sposób postępowania tym bardziej, że to Ty właśnie oczekujesz tu od nas pomocy.

To nie forum goni za użytkownikami a użytkownicy za forum. Jeśli nasze zasady dobrego wychowania wydają Ci się nie do przejścia w takim razie ... resztę możesz sobie sam dośpiewać. inne fora też są nam znane i ja jak dotąd spotkałam się z tym, że na każdym jest wątek gdzie powinno się powiedzieć zwyczajowe "dzień dobry".

Chyba, że masz namyśli jakieś piopiardółki, bo szanujące się fora mają ten jak to określiłeś "bezsens"

Roszczeniowy stosunek do życia ma krótkie nogi i mam nadzieję, że "chodzenie" Cię nie boli i zajdziesz pomoc gdzieś indziej.

nie miałem tego na celu

- W takim razie co? Bo jak na razie nie trudno Cię zrozumieć w wymiarze obyczajów.

Życzę powodzenia.

Koniec OT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

ok, rozumiem o co Wam chodzi

nie wszędzie wymaga się przedstawienia, pierwszy raz w ogóle spotykam się z taką reakcją na nie zrobienie tego (ale to chyba ja wywołałem to moją odpowiedzią, źle odebraną)

owszem, są takie wątki, ale to chyba tylko dla tych co chcą się przywitać, ja tutaj szukałem rzeczowych i konkretnych odpowiedzi, a nie miejsca gdzie mogę sobie porozmawiać na luźne tematy

w ogóle na podstawie jednego niezbyt przemyślanego i pisanego na szybko zdania (fakt, może trochę niegrzecznie i źle to napisałem) próbujecie ocenić moją osobę, mylicie się, trudno, ale rozumiem, debili i internetowych kozaczków pełno

Koniec OT

racja, proponuję usunąć wszystkie posty od mojego do końca, jako nic nie wnoszące do tematu

a ja idę szukać pomocy gdzie indziej

żegnam :)

poprawiłem"regulamin 3,1"/ andrzej_m55

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cytat:

Koniec OT

racja, proponuję usunąć wszystkie posty od mojego do końca, jako nic nie wnoszące do tematu

a ja idę szukać pomocy gdzie indziej

żegnam :wino:

Masz rację idź gdzie indziej to forum jest dziwne. NIe które osoby na tym forum mają manię usuwania i poprawiania postów i blokowania użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

FENIX2, jak ci się to nie podoba, to po co jeszcze tu jesteś?

Znów zaczynasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Allo Panowie 8) może jak ktoś będzie wymieniał zestaw naprawczy to zrobiłby jakiegoś manuala ;) bardzo ale to bardzo by się przydał - oczywiście jak wszystkie cenne wskazówki na naszym forum :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

To już czytałem kolego :) wiesz że zdjęcia "life" zawze lepiej obrazują jak co zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No fakt, ale nie zawsze ktoś fotki robi i nie zawsze je wstawia na forum.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

chciałem zapytać czy żeby wymienić część 8,9,10,11,12,13 trzeba rozłanczać mechanizm wybieraka 17,18,19?? bo niedawno wymieniałem ten kołek i mimo iż dwójka chodzi lepiej to jeszcze chciałem poprawić funkcjonowanie biegów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W normalnej corsie się da bez demontażu mechanizmu, jest sporo miejsca :wesoly:

Ale kanał niezbedny jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous
Ja 32 możesz w skrócie opisać od czego zacząć :wesoly: bo nie chciałbym nic sknocić :wesoly: tzn wrzucić w położenie "luz" zablokować drążek zmiany biegów, wchodzimy pod samochód i odnajdujemy części 21,22,23 pokazane na fot1 jako „B” i rozkręcamy śrubę i potem postępować zgodnie z tym co napisał Godrac?? (tylko mijająć pkt.12 i 13) ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez blokowania skrzyni i odkręcania drążka się da.

Musisz spojrzeć z kanału i od góry.

Ja ci nie pomoge, bo jak miałem 1,4, to nie robiłem biegów, a teraz u mnie wygląda całkowicie inaczej.

Ale się da.

Z drugiej strony myslę, że jak się wyjmie cały "samolot", to będzie o niebo łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Witam.

A Prosze mi powiedziec jakie u Was sa "luzy" lewarka na biegu w Corsie B. Bo u mojego kumpla w takiej Corsie 1.2 jak pierwszy raz wsiadlem to myslalem ze auto jst na luzie tak sie kiwal lewarek mimo ze byl na biegu a podczas jazdy to wrzucanie biegów na czuja...

Pytam bo zastanawiam sie nad kupnem tego auta i nie wiem czy nie jest tam cos zwalone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

andrzej_m55 dzieki wielkie za odpowiedz :roll:

Przeczytałem cały temat i z przykoscią stwierdzam, że nie znalazłem tam odpowiedzi... pewnie ktoś teraz westchnie i pomyśli coś w stylu: "o matko... następny..." :wesoly:.

Przez cały topik toczy się rozmowa na temat ciężko wchodzących biegów (poza drobnym incydentem, w którym także odpowiedź nie padła), a powiem szczerze ze podczas przejażdżki ani raz nie musiałem sie wysilać podczas tej czynności, jedyny problem był taki, że nieco po omacku te biegi wrzucałem.

Czy taki zestaw naprawczy o jakim jest mowa w tym temacie załatwi również sprawę luzów?

Gdybym wykonał to wszystko co jest opisane tutaj: http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=31907 to pozbyłbym się tego luzu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość andrzej_m55

właśnie tak myślałem bo jeśli jest wyrobione to robią się luzy

i nie powiem "następny" :wesoly:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

I wymiana tych części doprowadzi luzy do jakiego stopnia? Całkiem je zlikwiduje?

Czy w Corsie to normalne ze trochę luzu i tak będzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi