Skocz do zawartości

sposób na problemy z biegami corsa b


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Anonymous

Żebym to ja wiedział tylko które to są te tuleje :wesoly:. Jeśli dojdzie do tego zakupu to wtedy będe drążyć temat.

Dzięki wielkie za pomoc :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wielkie dzięki za obszerne opracowanie tematu - też miałem problem z jedynką, mechanik powiedział do wymiany cały mechanizm, po przeczytaniu wątku wymieniłem tę zawleczkę za 10 zł i pomogło. Nie jest może idealnie, bo auto ma 190 tys., ale działa ;)

 

Dzięki i pozdro

 

Aha - jeszcze jedno, czy jakbym chciał wymienić części z zestawu naprawczego - czy muszę wczołgiwać się pod auto, żeby odkręcić mechanizm czy można go wymontować od góry?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Przed inwestowaniem w nowy mechanizm albo zestawy naprawcze warto zerknąć w ustawienie drążka zmiany biegów. Właśnie dzisiaj to przerobiłem i skrzynia działa rewelacyjnie. Układ odzyskał sztywność a biegi wchodzą jak w masło. Niecała godzinka i było po sprawie.

I wielki szacun dla autora poniższego opisu:

 

http://corsa.dhs.org/form_ArticleShow.aspx?aid=8

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czesc. Potrzebuje pomocy. Mam problem z biegami przy corsie b 1.4 v16. bieg 1 i 2 raz sa . raz ich niema. czasami bieg 1 wchodzi w miejsce biegu wstecznego i tez mam problem wlaczyc bieg R.. Wiezdzalem na kanal. I ogladalem co jest grane. I musze stwierdzic ze tam niema zaspecjalnie miejsca manewru na jakas wymiane. Czy musze wymienic caly wybierak? Czy tylko jakas czesc? Niejestem mechanikiem ,choc troche poswiecam czasu przy aultach. Bo jestem lakiernikiem samochodowym.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Kolega ja37 mi podpowiedzial dobrze. + dla niego.. mialem problem z wybierakiem corsy b. Ale nadal mam problem. Wyjolem caly wybierak. I sie okazalo ze mam peknieta kostkie lacznika do skrzyni biegow . Ona jest koloru czarnego. Jest peknieta na dwie czesci tylko bolec trzymal to w calosci. I mialem problemy z biegiem 1,2i R. Az znikly mi na dobre. Ale tez zauwazylem ze mam wyrobione gniazda plastykowe przy lacznikach. Czytalem troche tu na forum o tych problemach. Mam pytanko czy ten zestaw zastepczy naprawczy tojuz starczy. I gdzie moge dostac ta czarna kostke od wybieraka. BO wiem ze ta plastykowa biala kostka pasuje do modeli corsy b. Ale patrzealem na nia i jest inna od tej co jest u mnie. Najlepiej pokazuje fotka 1 , 2 w temacie problemy wybieraka skrzyni biegow. Czy dostane ta kostke gdzies oddzielnie dokupic? Prosze o pomoc. pozdrawia DARO. :-) E-M [email protected]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności