Skocz do zawartości

klima vivaro


Rekomendowane odpowiedzi

wiatrak kreci wogole ten mniejszy?w nim jest rezystor jakis,z tego co wiem w wentylatorze od nadmuchu tez jest rezystor ktory w wersji z klima jest inny,kiedy wcisniesz przycisk klimy dmuchawa powinna uruchomic sie na 1 bieg,niektozi twierdza ze jesli czujka temp zewnetrznej jest walnienta to klima tez nie ruszy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

wiatrak kreci, zalaczajac klime przy ustawieniu wiatraka na zero zalacza sie na 1 bieg. jak sprawdzic ten rezystor? to jest ten przed wiatrakiem w dolocie powietrza do kabiny?


czujnik temp. zewnwetrznej poazywal f na wyswietlaczu radia. czujnik byl dobry tylko pin z kablem od czujki nie byl wpiety w odpowiedni pin do wyswietlacza ale juz dziala a klima dalej nic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na shemacie w silnikach 2.0 bezyna,1.9 i 2.5 diesle czujnik cisnienia i sprzeglo sprezarki maja wspolna mase ktora podpienta jest pod karoserie a sterowanie sprzegla jest plusem poprzez przekaznik,

w wyzej wymienionych silnikach niema zadnych czujek poza cisnienia gazu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam. odświeżę nieco temat bo niestety nie doszedłem do ładu z tą klimą. bez schematu chyba nic nie poradze a wizyty w serwisie za bardzo nie chce. także jakby ktoś miał schematy do 2.0 cdti 84 kw to prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. prawdopodobnie coś w sterowniku padło. nie wychodzi masa ze sterownika na sprężarkę. dam znać co i jak gdy zmienię sterownik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez znaczenia na silnik sprzeglo zalaczane jest przekaznikiem i raczej plusem,niesadze ze plus jest na stale i sterowanie odbywa sie za pomoca masy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość AU_Robert

Bez znaczenia na silnik sprzeglo zalaczane jest przekaznikiem i raczej plusem,niesadze ze plus jest na stale i sterowanie odbywa sie za pomoca masy

Sygnał z komputera wysyłany jest na Anody diody która jest w przekażnikach.

Czxujnik gazu 3 przewody

Wysyła potwierdzenie do komputera u mnie ECU pin MA-

E2=//+

E3= Signal

E4- // -

Ecu Złącze NO

włącza

Fan 1 pin G2

Fan 2 pin H2

G1 ON Sprzęgła

Z panelu sterowania od wyłącznika przychodzi jeden kabel na pin D3 który włącza lub wyłącza A/C

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AU_Robert

Mam nadzieje że tak...

 

U mnie po instalacji a/c mam inne kłopoty.

Przekaźnik do sprzęgła kompresora włącza się po przekręceniu kluczyka na ON.

Sygnał z komputera na pinie G3 A/C cut off control włącza przekażnik zaraz po przekręceniu kluczyka. Nawet jeśli wyłącznik na panelu jest wyłączony.

Sygnał z panela przychodzi +5V na pin D3 o włączeniu uruchamia wentylator na 1 biegu przez a/c rezystor.

 

Problem stanowi to że po uruchomieniu auta mam klime włączoną cały czas bo kompresor tłoczy gas do systemu non stop.

Jak to ogarnąć.

Może jakieś sugestie. ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności