Skocz do zawartości

Meriva benzyna 1.4 pracuje jak diesel


Gość krystian78

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przemek610

dzięki za odpowiedź, chciałem jeszcze doprecyzować: otóż dźwięk jest wydawany tylko przy niskich obrotach - do 1200 obrotów. Później klekotu już nie słychać. Moja Meriva wolne obroty ustawione ma na poziomie 600 - wydaje mi się że to troszkę mało. W mojej ocenie wygląda to tak jakby wzrost ciśnienia oleju w układzie - związany ze zwiększonymi obrotami naciągał łańcuch. Co o tym myślicie?

 

p.s. Olej wymieniony na zgodny z normami dexos2 - 5w30.

Edytowane przez przemek610

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy wiem że temat klekotania jest już szeroko omówiony, ale mam pytanie czy któryś z Was zgłaszał się z autem do ASO w związku z akcją serwisową ogłoszoną przez OPLA dotyczącą wadliwych wałków rozrządu, info z listą numerów VIN na stronie: http://astra-3.pl/actions.php?id=2 Ta lista VIN dotyczy tylko samochodów sprzedanych w Polsce, ja mam auto sprowadzone, ale mój VIN jest o kilka oczek dalej od jednego z tej listy, moje pytanie czy takie akcje są tylko w jakimś wyznaczonym czasie, czy można się zgłosić w każdej chwili. Piszę w tym temacie bo też wymieniłem kompletny rozrząd i po ok 10000 znowu hałasuje, a tu cytat z w/w strony dotyczący pracy silnika z wadliwym wałkiem: "silnik może mieć pogorszone osiągi i hałasować"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystian78

Ja bym zaczął od sprawdzenia uszczelki w napinaczu łańcucha rozrządu.

A jak to zrobić? Do tej pory porady polegały na "wymień rozdząd, wymień napinacz"

 

A Ty piszesz - sprawdź uszczelkę.

Co mam w niej sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadliwe były napinacze i o nie chodzi.Co do wałków to była kampania,ale polegająca na ich dokręceniu.Były mostki luźne i wałki pękały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Jestem świerzo po wymianie rozrządu. Objawy były identyczne klekot ( ala diesiel ) na rozgrzanym silniku. Dodatkowo u mnie pojawiał się głosńy rozruch na zimnym silniku , po nocnym postoju. Byłem z problemem u kilku mechaników i większość wskazywała na rozrząd. Wymiana oleju jest rozwiązaniem doraźnym. Może się uspokoić ale na chwilę. Stuki (klekot) nie bierze się znikąd. Po odstawieniu auta i rozebraniu, okazało się żę faktycznie winien jest rozrząd ( ten silnik jest na łancuchu ), łancuch był tak rozciągniety że zaczynał trzeć o obudowe!! Wymieniony komplet + pompa wody olej (10w40 ), filtr oleju.

Autko pracuje równo i ciuchutko problem zniknął:) Jedyne co pozostało to delikatny stukot przy rozruchu na zimnym, ale to już efekt lekko zużytych popychaczy... zanim dostana odpowiednie smarowanie delikatnie hałasują, ale problem nie jest uciążliwy i po chwili znika!! Przy dbaniu o poziom oleju i regularna wymianę powinien pochulać przez nastepne tysiące. Koszt wymiany z oryginalnymi częściami na śląsku wyniósł mnie 1120 zł ( z wymianą oleju i płynu chłodniczego ). Pozdrawiam!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

1 Przy zakładaniu dolnej osłony silnika włączyłem silnik i z tak jakby miski olejowej wydobywał sie stukot. Nie wiem czy to tylko przy zimnym czy też przy ciepłym. Jak sie stoi obok auta to tego tak nie słychać. zamieszczam dzwęk

2 Przy zimnym silniku słychać przez jakiś czas stukanie (jak sie obok auta stoi). Później to mija. miałem to samo w astrze f - co to moze być? pompa wody?

Głos 007.mp3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem świerzo po wymianie rozrządu. Objawy były identyczne klekot ( ala diesiel ) na rozgrzanym silniku. Dodatkowo u mnie pojawiał się głosńy rozruch na zimnym silniku , po nocnym postoju. Byłem z problemem u kilku mechaników i większość wskazywała na rozrząd. Wymiana oleju jest rozwiązaniem doraźnym. Może się uspokoić ale na chwilę. Stuki (klekot) nie bierze się znikąd. Po odstawieniu auta i rozebraniu, okazało się żę faktycznie winien jest rozrząd ( ten silnik jest na łancuchu ), łancuch był tak rozciągniety że zaczynał trzeć o obudowe!! Wymieniony komplet + pompa wody olej (10w40 ), filtr oleju.

Autko pracuje równo i ciuchutko problem zniknął :-) Jedyne co pozostało to delikatny stukot przy rozruchu na zimnym, ale to już efekt lekko zużytych popychaczy... zanim dostana odpowiednie smarowanie delikatnie hałasują, ale problem nie jest uciążliwy i po chwili znika!! Przy dbaniu o poziom oleju i regularna wymianę powinien pochulać przez nastepne tysiące. Koszt wymiany z oryginalnymi częściami na śląsku wyniósł mnie 1120 zł ( z wymianą oleju i płynu chłodniczego ). Pozdrawiam!!

 

Dlaczego zalałeś olej niezgodny z zaleceniem producenta? Opel nie zaleca wlewania oleju 10W40.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

1 Przy zakładaniu dolnej osłony silnika włączyłem silnik i z tak jakby miski olejowej wydobywał sie stukot. Nie wiem czy to tylko przy zimnym czy też przy ciepłym. Jak sie stoi obok auta to tego tak nie słychać. zamieszczam dzwęk

2 Przy zimnym silniku słychać przez jakiś czas stukanie (jak sie obok auta stoi). Później to mija. miałem to samo w astrze f - co to moze być? pompa wody?

ktoś pomoże?

jeszcze jedno czy ktoś miał w merivie ze w czasie jazdy silnik raz pracował ciszej a innym razem głosniej. Wczoraj jak jechałem był głośniejszy a dzis był cichszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności