Skocz do zawartości

Meriva benzyna 1.4 pracuje jak diesel


Gość krystian78

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A czy jak odpalasz silnik to czy dosłownie zaraz jak zaskoczy występuje takie chwilowe terkotanie trwające ok 1 sekundę?

tu możesz posłuchać od odpalenia za tydzień wymieniam popychacze mam nadzieję że to będzie koniec kłopotów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zycze zakonczenia problemow,chociaz wątpie w to.Sam to przerabialem,i tez wymieniłem komplet popychaczy,i dalej to mialem.W koncu wymienilem na oryginalny napinacz rozrzadu,a wiadomo jaki to koszt w tym silniku,bo trzeba wszystkie uszczelki i duzo roboty z tym.Po wymianie napinacza byla cisza a była to zima,a pozniej zaczeło sie ciepło i znow to było słychac.Nie mialem juz sil do tego auta i sprzedalem i wiem ze juz takiego nie kupie i nikomu nie polece silnika z14xep bo wiem ile mnie on kosztował.Byc moze trafiłem na wadliwy,bo i takie sie trafiają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak odpalasz silnik to czy dosłownie zaraz jak zaskoczy występuje takie chwilowe terkotanie trwające ok 1 sekundę?

tak - po wymianie oleju zmniejszył sie ten objaw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dzisiaj odebrałem auto od mechanika, wymieniłem rozrząd i jest ok, ale zobaczymy co będzie dalej. Rozrząd chciałem kupić bga, ale w końcu wziąłem od mechanika komplet FEBI tylko że z napinaczem STAG. Silnik pracuje cicho, a co do hałasu po rozruchu, to mechanik stwierdził że chwile dopóki motor nie złapie ciśnienia oleju może być głośniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu wymieniłem rozrząd i wydaje mi się że znowu słyszę to terkotanie po rozruchu, nie jest to mocno słyszalne, a może mi się tylko wydaje? jak się nasili to wymienię napinacz ale na jakiś lepszy bo poprzednio mechanik włożył chyba febi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem wątpliwie szczęśliwą posiadaczką Mery 1,4 z 2006 roku. Ten samochód to największa porażka. Od 3 lat nie robie nic innego jak zasilam portfele mechaników. 3 lata temu chłodnica, 2 kolumna kierownicza, ostatnio rozrząd i napinacze i ten warkot silnika. Wymieniłam olej na GM 10w/40 i dalej warczy przy rozruchu. Co jakis czas zapala sie kontrolka pracy silnika i sama gaśnie. Dwa miesiace temu wymiana sondy lambda. Teraz idę odebrać ją od mechanika, aż się boje co znowu :-(

Edytowane przez MAŃKA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak odpalasz silnik to czy dosłownie zaraz jak zaskoczy występuje takie chwilowe terkotanie trwające ok 1 sekundę?

Dzisiaj odebrałam samochód od mechanika i stwierdził, że mam się udać do serwisu, gdzie był robiony rozrząd z napiaczami i reklamować. To chwilowe terkotanie przy odpalaniu silnika świadczy o źle napiętym łańcuchu, co z kolei powoduje, że nie podaje w momencie rozruchu oleju. Świadczy o tym również fakt, że silnik zaczyna klekotać jak jest rozgrzany. Do tego wszystkiego wymieniona dwa miesiące temu sonda też szwankuje, czyli w poniedziałek znowu serwis :niepewny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystian78

Hej

Dzisiaj byłem u kilku mechaników (kolejna objadówka ;) po mieście).

 

silnik dalej terkocze na ciepłej pracy i wolnych obrotach...

koszt u większości mechaników - 900 - 1000 PLN.

 

Dziś byłem jeszcze raz u jednego mechanika, który powiedział mi, żebym absolutnie nie zmieniał łańcucha - bo to jest ostateczność.

 

Zaproponował wymianę oleju na 10w40 (aktualnie mam 5w40 Shell Helix Ultra).

 

Zastanawiam się, bo koszt wymiany oleju niewielki ;)

 

PS. Jak to jest z wymianą oleju na inny? Obecnie mam syntetyka 5w40 (nic nie leci, nic nie wciąga) - w ciągu ponad roku uzupełnilem może o 200 ml.

Czy jest sens przechodzić na półsyntetyk 10w40 (kilka osób na tym forum napisało, że w ich wypadku podziałało),

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności