Skocz do zawartości

Meriva benzyna 1.4 pracuje jak diesel


Gość krystian78

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Czy jest sens przechodzić na półsyntetyk 10w40

 

wydaje się, że takie rozwiązanie to jedynie maskowanie tematu a nie jego rozwiązanie. Skąd jesteś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość kasa1979

Tak,na pólsyntetyk tak,ale nigdy na mineralny,bo ten typ silnika tego nienawidzi i popychacze nie pociagną. Powiem tak,miedzy nami to jest wlasnie wada tych silnikow,ja robilem wszystko ze swoim,nie załowalem pieniedzy,zrobilem przebieg 13 tys.km i dolozyłem do samego silnika 5tys.zl i znowu sie odezwalo terkotanie.Pojechałem do Opel servis,diagnoza krotka,sprzedac auto i problem z glowy.Mechanicy rozkładali rece.Jak co moge dac namiary do siebie i kazdemu doradze co i jak bo moge napisac powiesc na temat tego typu silnika.Zrobiłem wszystko co mozliwe,wymieniłem wszystko co tylko sie dało i dalej to było.Chetnie doradze kto ma problem z tym typem silnika. Auto sprzedalem i sie smieje,mam pieniadze a problem juz nie moj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystian78

 

 

wydaje się, że takie rozwiązanie to jedynie maskowanie tematu a nie jego rozwiązanie. Skąd jesteś?

 

Szczecin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystian78

 

 

Dwóch mechaników poleciło mi zmianę oleju na inny. Zmieniłem olej z Mobil Super S 2000 10w/40 na Castrol Magnatec 10w/40. Od tej pory jak ręką odjął. Problem znikł.

 

Hej. Czy problem zniknął od razu - czyli tego samego dnia, gdy zmieniłeś olej.... czy potrzebowałeś kilku dni, kilkuset kilometrów?

 

Ja zmieniłem olej w piątek (zrobiłem od tego czasu ok. 50 km ;) ) i jak na razie większej różnicy nie ma.....

Zobaczę za kilka dni - i najwyżej będę musiał jednak pomyśleć o tym łańcuchu ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jak obiecałem wklejam filmik po ostatniej naprawie polegającej na wymianie kpl.popychaczy hydraulicznych silniczek chodzi super za 4800zł. mam nadzieję że to już wszystko pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mierzyłeś już cisnienia na cylindrach .. czy dalej jest taka róznica ja tym jednym czy wszystko wróciło do normy??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mierzyłeś już cisnienia na cylindrach .. czy dalej jest taka róznica ja tym jednym czy wszystko wróciło do normy??

wszystkie pomiary są ok forsa boli ale jest też coś pozytywnego z tej historii a mianowicie znalazłem super mechanika który po odsłuchaniu filmiku określił co mu dolega pozdrawiam i życzę wszystkim z podobnymi dolegliwościami szczęśliwego zakończenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystian78

Witam wszystkich jak obiecałem wklejam filmik po ostatniej naprawie polegającej na wymianie kpl.popychaczy hydraulicznych silniczek chodzi super za 4800zł. mam nadzieję że to już wszystko pozdrawiam.

Hej.

Ten filmik jest nagrany po wymianie popychaczy czy przed wymianą?

 

Napisz dokładnie, co w nim zrobiłeś po kolei.

W mojej marysi silnik chodzi dokladnie tak samo (tylko po rozgrzaniu silnika) - na zimnym jest zdecydowanie ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności