Skocz do zawartości

Opel Mokka kamera cofania


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Przesiadam się właśnie z mojej astry do mokki i mam do Was pytanie o kamerę cofania, kamerę wsteczną różnie nazywaną. W modelach z 2014 r. nie ma aktywnych linii przy cofaniu. W serwisie twierdzą, że to nowa kamera kolorowa a algorytm był tylko dla czarno białej i w nowych modelach mają być dogrywane aktywne linie w 2015 roku, czy linie z kamery czarno białej nie działały by poprawnie wgrane do kolorowej kamery? Spotkaliście się z taką sytuacją w swoich oplach?

 

i drugie, czy jest możliwość utworzenia subforum dla mokki, bo to model z 2012 roku, który sprzedaje się wyjątkowo dobrze więc liczba użytkowników rośnie ale nigdzie nie można znaleźć forum dotyczącego tego opla.

Edytowane przez Buzka23

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

co do kamery w MJ 2015 są znowu linie pokazujące kąt jazdy (bardzo pomocne).

 

Natomiast mam pytanie o dywaniki: na zdjęciach są widoczne chyba welurowe. Czy takowe dostaliście w standardzie? Bo w akcesoriach widzę tylko gumowe.

pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikaty dotyczące jazdy są wydawane przez lektorkę po polsku (navi 650 i 950)

W navi 950 dochodzi również sterowanie głosem po polsku (np. podawanie adresu).

Edytowane przez radd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedziec, one po prostu były:)


Buzka23, te dywaniki miałeś "w standardzie" czy dorzucił Ci je dealer?

Trudno mi powiedzieć, one po prostu były.

Edytowane przez Buzka23

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co do kamery w MJ 2015 są znowu linie pokazujące kąt jazdy (bardzo pomocne).

 

Natomiast mam pytanie o dywaniki: na zdjęciach są widoczne chyba welurowe. Czy takowe dostaliście w standardzie? Bo w akcesoriach widzę tylko gumowe.

pozdrawiam!

Jest nowy soft dla Mokki 2014, ale nie ma tam aktywnych linii w kamerze cofania, nawet serwis dziwi się dlaczego, czy ktoś to umie wytłumaczyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o poprawkach dla modelu 2014 (dostępne od stycznia 2015?), które wprowadzą linie wsteczne (ale nie sądzę, że będą to linie dynamiczne... choć kto wie...)

 

Cała sprawa z liniami do kamery cofania związana jest z dostawcą kamer i softu. Na początku był to Bosch z jego patentem linii dynamicznych skręcających się pod kątem stosownie do skrętu kół - bardzo pomocne - widać gdzie auto się znajdzie.

W modelu 2014 zmieniono dostawcę (pewnie chcieli obniżyć koszty) i został nim Panasonic, który takowego patentu nie miał - stąd zwykła kamera cofania. Na forum niemieckim aż wrze z tego powodu i chyba Opel postanowił coś pokombinować w tej sprawie... i tam właśnie wyczytałem, że miały być dogrywane linie cofania dla modeli, które ich nie miały. Ale jak to będzie, to chyba wiedzą to tylko ludziki w Reusselsheim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności