Skocz do zawartości

Opel Mokka kamera cofania


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, swoją Mokke odebrałem w sobotę. Fajne autko. Rok produkcji:2014. Data homologacji: 22.08.2014. Rok modelowy: 2015A i mam linie.
Rozmawiałem w ASO na ten temat i nie otrzymałem żadnej informacji na temat rozwiązania tego problemu w innych wersjach tego modelu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywnych linii cofania nie będzie dla roku modelowego 2014. Taką dostałem odpowiedz od Chevrolet/Opel Polska. Można składać z tego tytułu reklamację i rękojmie jeśli zostaliśmy wprowadzeni w błąd. Wg Opla sprzedawca powinien informować klienta o różnicy w specyfikacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w homologacji silnik ma oznaczenie A14NET opt. Jak pisałem sprzedawca nie wprowadził mnie w błąd celowo, prawdopodobnie nie miał pełnej wiedzy kiedy linie są a kiedy ich brak. Brak tych linii nie jest tragedią ale jestem zawiedziony postępowaniem Zarządu Opla, pozbawienie tych linii sprawia, że ocena odległości do przeszkody oraz planowana pozycja cofającego auta jest trudna do oceny. Jazda takim samochodem a szczególnie cofanie jest niebezpieczne. Dzieje się to w samochodzie, który posiada niby dobre wyposażenie zapewniające bezpieczne poruszanie się. Kamera cofania z takim oprogramowaniem wygląda jak coś niedorobionego, zwykły bubel. Moje pytanie jest takie co trzeba wymienić w samochodzie żeby te linie były i ile to kosztuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie opłaca Ci się wybebeszać sprzętu (musiałbyś wymienić radio, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami). Owszem linie są pomocne, ale pamiętaj, że przynajmniej połowa Mokk nie ma wcale kamerki i jakoś sobie kierowcy radzą. W dodatku masz czujniki cofania, które też pomagają.

Ja też zamówiłem kamerę cofania, bo w tym modelu widoczność do tyłu jest kiepska (wysokie blachy, szerokie słupki tylne i wąskie okno).

 

Także ciesz się autem, bo jak dla mnie, nie opłaca się "skórka za wyprawkę".

Zwykły bubel to jest w suzuki sx4 s-cross (już dłuższej nazwy nie mogli wymyślić??) - tam na kamerce są stałe linie, które wcale nie są pomocne... Na jeździe próbnej cofałem wiele razy i nie mogłem wyczuć tego widoku - po prostu beznadzieja!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby masz rację ale samochód demonstracyjny posiadał kamerę cofania z liniami i bardzo mi się to podobało. Linie znacznie poprawiają bezpieczeństwo cofania. Przy wyborze samochodu nie miało dla mnie znaczenia, że nie mam nawigacji ponieważ korzystam z niej kilka razy w roku ale ważna była kamera cofania, napęd na 4 koła i podgrzewane siedzenia. Możesz sobie wyobrazić moje zaskoczenie jak nie potrafiłem ustawić tych linii, a jeszcze bardziej zaskoczony byłem jak się dowiedziałem, że w tym egzemplarzu nie ma ich wcale i jak się dowiaduję wynika to z oszczędności przy produkcji samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc piszę tu.

Chodzi mi o "daszek" systemu infotainment (np. Navi950 lub CD 400 ale z kamerą cofania). Czy da się go łatwo zdjąć, czy trzeba całe radio wybebeszać??

Nie przyglądałem się za bardzo, stąd moje pytanko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć w jakim celu chcesz to wybebeszać?

Przypominam, że gwarancja obowiązuje. Każda nieuprawniona ingerencja w momencie jej wykrycia powoduje wygaszenie gwarancji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwnikiem grzebania (zwłaszcza) w nowych autach :<

Niestety dziś oglądając auto zauważyłem skazę właśnie na tym daszku - coś jakby rysa 2-3cm na boku, od strony kierowcy i ją widzę bezczelnie. Oczywiście odnotuję to w protokole odbioru auta - reklamacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności