Skocz do zawartości

Termostat 1.3CDTI - wychładzanie silnika podczas jazdy


Gość Maly7

Rekomendowane odpowiedzi

ja wyciołem zaślepke na środkową kratke z kartonu, pomalowałem farbą strukturalną i zamontowałem... sprawuje sie OK szybciej sie nagrzewa i trzyma temp nawet jak zwalniam. z odległości wygląda jak z fabryki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam taką z tworzywa dociętą czarną na kratkę środkową dolną zderzaka. W tym sezonie nie używam, ponieważ ze sprawnym termostatem auto znacznie lepiej nabiera temmperatury i zaślepienie jest zbędne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką z tworzywa dociętą czarną na kratkę środkową dolną zderzaka. W tym sezonie nie używam, ponieważ ze sprawnym termostatem auto znacznie lepiej nabiera temmperatury i zaślepienie jest zbędne.

 

 

a ja niewiem co sie dzieje... auto nierozgrzewa sie ale węże chłodnicy zimne i chłodnica zimna (wskazują na sprawny termostat) a jak zakryłem jest lepiej. może dlatego że auto pracuje głównie w ruchu miejskim do 2000 obr/min

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

@chrisowaty

Gdzie kupiłeś tą wkładkę do termostatu?

mam z moją corsą (z13dt) podobny problem. Póki na zewnątrz jest temp. powyżej 7st to autko nagrzewa się szybko, w środku robi się gorąco już po kilku minutach, ale jeśli temperatura spada poniżej 0st to jest tragedia. Auto zanim się nagrzeje potrzebuje nawet 16km trasy zanim wskazówka temp cieczy chłodzącej zacznie się podnosić.

Na trasie silnik osiąga temp. roboczą, chłodnica robi się ciepła, ale tylko zatrzymam się na światłach lub wjadę w miasto temp. spada a w aucie robi się zimno (to przy dużych mrozach)

Termostat wymieniony, nagrzewnica raczej sprawna bo jak tylko temp silnika wzrośnie to w środku jest b.gorąco. Nie mam pojęcia w czym problem.

Dzisiaj sprawdzałem przewody, taki jeden dość cienki biegnący od silnika do chłodncy, później do zbiorniczka i dalej do nagrzewnicy jest ciepły gdy wskazówka temp. silnika jest w pozycji spoczynkowej (max 50st.) Chłodnica lodowata, grube przewody zimne, ale po 10km na mieście wskazówka temp, dalej spoczywa, w aucie gorąco.

Najgorzej boję się mrozów, mam małe dziecko i teraz zaczęło mi to przeszkadzać.

 

Przeniosłem do właściwego tematu.

Na przyszłość proszę pisać we właściwym miejscu.

bad

Edytowane przez damko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przeniesienie. Mam jeszcze jedną wątpliwość... w książeczce "sam naprawiam corsa c..." pisze ze ten termostat jest nierozbieralny - właśnie sobie doczytałem i tak się zastanawiam czy to prawda, bo jeśli tak to lipa z naprawy, tylko wymiana ratuje, ale już raz wymieniany i dalej nic. Węże jeszcze raz dzisiaj sprawdzałem, wychodzą ciepłe ale chłodnica ciepła się nie robi, jutro jeszcze sprawdzę czy po osiągnięciu roboczej temp. chłodnica się rozgrzewa szybciej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest nierozbieralny, żeby klient wywalał kasę na drogi termostat zintegrowany z obudową. Podałem Ci informację, że w chwili obecnej są już dostępne same wkłady i można obudowę otworzyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

..Termostat wymieniony, nagrzewnica raczej sprawna bo jak tylko temp silnika wzrośnie to w środku jest b.gorąco. Nie mam pojęcia w czym problem.

Dzisiaj sprawdzałem przewody, taki jeden dość cienki biegnący od silnika do chłodncy, później do zbiorniczka i dalej do nagrzewnicy jest ciepły gdy wskazówka temp. silnika jest w pozycji spoczynkowej (max 50st.) Chłodnica lodowata, grube przewody zimne, ale po 10km na mieście wskazówka temp, dalej spoczywa, w aucie gorąco.

Najgorzej boję się mrozów, mam małe dziecko i teraz zaczęło mi to przeszkadzać.

 

 

dodam tylko tyle ze wskazowka temperatury zaczyna podnosic sie od 73 st C-dopiero wtedy drgnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem sobie stary oryginalny termostat, nie przepuszcza nawet powietrza wniosek z tego że wymiana termostatu nie była konieczna. Na obecnym termostacie ten gruby wąż zostaje zimny dopóki silnik nie osiągnie 88-89 st. więc termostat sprawny.

Termostat ma taką budowę że wychodzą z niego króćce do pompy wody i do nagrzewnicy - wężyk ok 1cm średnicy. Możliwe że tak szybko oddaje ciepło że silnik nie łapie temperatury a jak już ja złapie to błyskawicznie się schładza?

 

w "Sam naprawiam..." przy silniku z13dt pisze że jest dodatkowe urządzenie wspierające dogrzewanie silnika (po stronie kierowcy) ale nie mogłem go zlokalizować - może to jest uszkodzone?

Edytowane przez damko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności