Skocz do zawartości

Termostat 1.3CDTI - wychładzanie silnika podczas jazdy


Gość Maly7

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

Zauważyłem dzisiaj dziwną sprawę.

 

Na dworzu -5st. celsjusza.

 

Jechałem trasą - 40km, na 5 biegu coś koło 90km/h, nawiew ustawiony na max ciepły, siła dmuchania 1.

 

Według kontrolki temperatury silnika miał coś koło 82st. Po wjechaniu do miasta zwolniłem, jechałem za kimś około 30km/h i zaobserwowałem, że temperatura silnika spadła do połowy 1 kreski... Po zatrzymaniu się i sprawdzeniu tem. silnika pod maską był on ciepły, można było przyłożyć rękę. Chłodnica ciepła. Myślę, że tak być nie powinno nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Karton to sobie możesz na głowe założyć ewentualnie...

Sory ale takie rady to sobie daruj.

Kartonem jak zasłonisz chłodnicę i Ci się zapomni ją zdjąć na jakąś przejażdżkę to ugotujesz silnik i tyle będziesz z tego miał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karton to sobie możesz na głowe założyć ewentualnie...

Sory ale takie rady to sobie daruj.

Kartonem jak zasłonisz chłodnicę i Ci się zapomni ją zdjąć na jakąś przejażdżkę to ugotujesz silnik i tyle będziesz z tego miał

1) wystarczy zaslonic 80% chlodnicy

po drugie sa 2 wentylatory a bez klimy 1 wiec w obu przypadkach nie ma mowy o zagotowaniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zasłonisz całą wentylator włączy się jeżeli temp. silnika osiągnie powyżej 90*C.

 

W poprzednią zimę dociąłem sobie z plastiku osłonę wlotu powietrza mocowaną do kratki środkowej zderzaka opaskami zaciskowymi - wyciąłem tylko otwór na czujnik temp zewnętrznej. Samochód znacznie lepiej się grzał, gdy temp była sporo na minusie.

 

Natomiast nie wiem jak można zasłonić kartonem chłodnicę, bo po pierwsze nie ma do niej dostępu bez zdejmowania zderzaka, po drugie z klimą są dwa wentylatory i nie ma jak jej zasłonić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Natomiast nie wiem jak można zasłonić kartonem chłodnicę, bo po pierwsze nie ma do niej dostępu bez zdejmowania zderzaka, po drugie z klimą są dwa wentylatory i nie ma jak jej zasłonić.

 

otwieram maske,odkrecam 3 sruby na wzmocnieniu gornym sciagam trape z zaczepow odchylam i wsuwam karton pomiedzy wzmocnienie(belke aluminiowa) a wentylator klimy,-karton musi byc mieki ,najlepiej go powyginac stanie sie elastyczny

z uwagi na niska temperature w zimie zaslaniam calosc z intercoolerem i na koncu przykrecam atrape do gornego wzmocnienia

4 zime tak robie silnik nie potrzebnie sie nie wychladza w korkach na postoju lub przy wlaczeniu nawiewu na max temperature , do tego mam juz oslone rezaw plast pod silnik -ta zima moze byc mrozna ;)

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak, ale wentylator mam od klimy kombinowany od CC 1.0 chłodnicy wody - dorabiałem po stłuczce, więc wiatrak nie ma tej osłony (kratki).

 

Docięcie z czarnego plastiku atrapy na kratkę zderzaka wygląda jak oryginał.

 

Jak są duże wahania temperatury na wskaźniku i mimo, że wydaje się termostat OK, to jednak jest złudne wrażenie, bo z nowym termostatem czy też samym wkładem silnik znacznie lepiej łapie temp. i trzyma ją stabilnie.

 

Osłone RezawPlast też mam i to juz kilka lat. na pewno jest trwalsza od chińszczyzny bo plastik jest elastyczny na mrozie i nie połamie się - HDPE a nie zwykły PVC (mylnie w Polsce nazywany potocznie PCV).

Edytowane przez bad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy sposob dobry jak skuteczny;)

 

z uwagi na pore doposazylem sie jeszcze w przeciwmgielne,

obecnie jestem na etapie montazu dogrzewacza cieczy z bmw- do zalaczenia zorwazam wybor mocnych tyrystorow 200-300A z nakretka z a....o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko do roku modelowego 04 są dwa wentylatory przy klimatyzacji, potem był montowany tylko jeden 3 biegowy...

 

Co do zasłonięcia w przypadku corsy c jest tyle dobrze że ic jest na dole chłodnicy mały, więc da się załonić ten kawałek chłodnicy, choć pierwsza i tak jest chłodnica klimy ale coś odrobinkę tam daje to zasłonięcie...

 

Nie tylko cc w dieslu tak wolno się grzeje i potem spada temperatura z obecnym autem jest jeszcze gorzej jak miałem z 1,7cdti, a zasłonić chłodnicy sie nie da bo zasłonię ic, a to jest niewskazane...

 

w przypadku cc w 1.3 fajnym pomysłem jest własnie montaż grzałki dodatkowej do płynu w blok silnika... niesstety opel nie pomyśłał o elektrycznym dogrzewaczu powietrza, lub jak w 1,7 o tym żeby swiece dogrzewały silnik do temp płynu 70st...

 

mati11294 intercooler nie powinien być zasłaniany, nieważne że jest zima...

Edytowane przez marmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności