Skocz do zawartości

Termostat 1.3CDTI - wychładzanie silnika podczas jazdy


Gość Maly7

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba sprawdzić czy z z13dt (bo tych nie brakuje) pasują do z13dth.

 

http://www.unto.pl/termostat-agila-astra-corsa-combo-meriva-tigra-13-p-3903.html tu niby podają, ze pasuje, ale w aukcjach z13dt pasuje do z13dtj a już do z13dth niby nie, bo nie wymieniają w opisie.

 

 

Sprawdziłem w katalogach paru sklepów i niestety nie widzę żeby był sam wkład.

Też szukałem w IC i nie ma wkładów. Dzięki za poświęcony czas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziś pojeździłem trochę z op-comem. I tak temperatura otoczenia 0 stp. Zrobiłem małą rundkę po wsi ok 15km. Po ok. 2,5 km maiłem 35 stp cieczy i z nawiewu zaczynało lecieć złamane powietrze. Po przejechaniu kilkunastu km temperatura z trudem dobiła powoli do 83, ale przy dojeździe do świateł spadała 1-2 stp. Pod domem zostawiłem auto na jałowym przez 5min a temperatura spadła do 76 więć wylączyłem auto. Nawiew na 1, ogrzewanie na max.

I co o tym Panowie myślicie ?

 

Zapomniałem dodać, że ostatno w trasie 100km przy ustawieniu ogrzeania w połowie na pierwszy bieg, przy stałej prękości ok 90-100 zaczeło lecieć chłodne powietrze więć temp. silnika musiała dużo spaść.

Edytowane przez Budrys

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik przy sprawnym termostacie trzyma wskazówkę prawie na 90 stopniach. Fakt, że szybko się wychładza na postoju na dużym mrozie i przy włączonym nawiewie ciepłego powietrza, ale objawy wskazują u Ciebie na termostat kwalifikujący się do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Jeszcze fanie by było dowiedzieć się czy ktoś z Was wymieniał jakimś cudem sam wkład w tym silniku i jak go dobrał.

Czy czeka mnie kupno kompletnego ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem coś takiego - http://www.iparts.pl/czesc/korpus-termostatu,opel,astra-h-od-2004-03,1-3-cdti-90km,84-5098-19113-100095-0-101-36284.html

I takie coś - http://www.motocentrum.pl/termostat,opel,astra-h,1-3-cdti-90km,84-5098-19113-100095,kp

Wygląda na to że jest to chyba w całości i nierozbieralny (na razie).


Poszukaj tu czy jest nr samego wkładu - http://ecat.autodevel.com/opel/catalog/models/1/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki własnie o to chodzi by nie wydawać 200zł, szkoda, że potrzebuje auto na codzień. bo bym go wyjął i spróbował rozbebeszyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wkład nie występuje. Trzeba byłoby wymontować i zobaczyć jak wygląda obudowa. Jeśli podobnie króciec plastikowy jest zabezpieczony stalowym oringiem jak w 1.3 69KM i 75KM, to można obudowę otworzyć i pobawić się z dopasowaniem wkładu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bad ale kol Budrys samochodu używa non-stop, więc trzeba coś zakupić i zamontować by można było później kombinować. Podobno te termostaty są dosyć awaryjne, pewnie jakiś inżynier motoryzacyjny dostał niezłą premie za taki patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności