Skocz do zawartości
silvo44

Mały SUV, jego wady, zalety i ...

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu przewodniego, uważam, że MOKKA, chociaż jestem mało obiektywny, to dobry samochód dla osób, które z jednej strony dużo jezdzą po mieście a z drugiej strony od czasu do czasu wyruszają w trasę. Na plus na pewno dobre wyposażenie i jakość wnętrza, ekonomiczne silniki, bezpieczeństwo, nowoczesna stylistyka i ergonomia wnętrza, pełne gniazdko z tyłu co pozwala podłączyć laptopa, możliwość wykupienia 5 letniej gwarancji za niedużą dopłatę, wygodne fotele z przodu.

Na minus trochę mały bagażnik, jednak tył mocno ścięty ogranicza przestrzeń bagażową, dla mnie jest wystarczająca jednak zdaje sobie sprawę z tego, ze ktoś może narzekać. Pomimo, że auto w silniku 1.4 T ma 140 km to czuć masę tego auta.

Auto dla 4 osób, właściwie nie jest to ani plus ani minus, jednak trzeba sobie z tego zdawać sprawę. Za to te 4 osoby podróżują komfortowo.

Edytowane przez Buzka23

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt, bagażnik szału nie robi. Trzeba jednak przyznać, że regularny kształt i wielkość 356 litrów nie jest złym wynikiem patrząc np na auto klasy wyższej - Astra 4 ma 370 litrów...

bagaznik-inne-ujecie_lg.jpg

Na minus ewidentnie należy przypisać wysoko umieszczoną krawędź załadunku, ale wynika to z konstrukcji samochodu i tu akurat nie ma na to wpływu. Plusem jest też umieszczenie nakładki na poszyciu zderzaka - tej czarnej. Unikamy kaleczenia lakieru zderzaka przy załadowywaniu nieporęcznych czy ciężkich ładunków lub gdy pies wskakuje do bagażnika :)

Piszemy że dla 5 osób ciasnawe. Fakt, może i komfortu się nie zazna zbytnio, jednak należy niewątpliwie stwierdzić, że i tak osiągnięto niezły rezultat na płycie podłogowej Corsy. Z drugiej strony można zakupić 20 tys droższą Antarę - wygoda, ogromna ilość miejsca, ale okupiona dużo wyższym spalaniem. Chłopak ode mnie z pracy ma Antarę w dieslu z automatem, max wyposażenie. Na mieście z 14 litrów ON nie wychodzi. Benzynowa Antara na komputerze pokazuje średnie spalanie na poziomie 13-14l PB. Więc tu niestety nieco ponad 2 tony swoje wypije. Mokka jest w porównaniu z tym oszczędna - traci się miejsce i wygodę, a zyskuje ekonomię. Temat rzeka.

Dla mnie atrakcyjniejsza byłaby Mokka. Moja 4-osobowa rodzina + pies spokojnie się pomieści w tym maluchu. Spalanie benzyny okolice 8-9 litrów nie jest złe. 9-9.5 litra teraz mi żre Astra kombi 2.0 16v.

Ja osobiście widzę jeszcze jeden minus Mokki - jest to w miarę nowa konstrukcja, proporcjonalnie w porównaniu do innych modeli (Insignia, Astra, Corsa) jeździ ich stosunkowo mało. Można domniemać, że za jakiś czas rynek części używanych będzie dużo droższy niż do tych trzech wymienionych przeze mnie modeli. Tu trzeba by pomyśleć. Na razie nie widać żeby się psuły, ale z drugiej strony 2 lata na rynku to mało. Nie można jeszcze pełnej opinii o trwałości tego modelu wyrazić. Nie spotkałem Mokki z przebiegiem większymi niż 90-100kkm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie Mokka może mieć chorobę wieku dziecięcego, ale z tego co słyszałem nie psuje się na ten moment a i elektronika jest już sprawdzona - chociażby z zastosowań jej w astrze. Dostępność zamienników części za kilka lat może być kłopotem.

Co do płyty podłogowej to mnie teraz trochę zmieszałeś. Z tego co wiem mokka ma swoją płytę podłogową. Porównywałem ją do mojej poprzedniej Astry H i co ciekawe jest tylko 5 cm krótsza i o 5 cm szersza od Astry H. Gdzieś wyczytałem, że płyta mokki jest dłuższa od płyty corsy o kilkanaście cm a od nowej astry krótsza o 10 cm, i na szerokość porównywalna z astra, więc chyba bliżej jej do astry niż do mokki. Chyba, że się mylę?

Porównanie:

Astra J: Długośc płyty 268 cm, długość mokki 256, długość Astry H 261 cm

szerokość Astry J 154 cm, szerokość mokki 154 cm, szerokość Astry H 149 cm

Gdzie Corsa jest zdecydowanie mniejsza,

Edytowane przez Buzka23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeździłem zafira i oczywiście mokka jest dla mnie mała ale to moje wymagania. Jako drugie auto do jazdy po mieście się nadaje a wysoka pozycja i ułatwia wjazdy na krawężnik i poprawia widoczność i pomaga w wsiadaniu osobom starszym.

Jako auto nr 2 w rodzinie albo dla 2 osób jak najbardziej. Wnętrze ok zarówno spasowanie jak i materiały. Nam się podoba. A silnik 1.4t jest ok do miasta. Boje się jedynie jego elastyczności przy prędkościach autostradowych. Ale jak wcześniej wspomniano to kwestia gustu i przyzwyczajenia. Jednemu i 2.0t będzie mało innemu i 1.4 wystarczy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Arkos, Antara jest fajna, ale na tym etapie dla mnie za duża.

Kicaj, dlaczego Mokka to auto 2 osobowe? Przecież z tyłu jest sporo miejsca dla kolejnych dwóch osób, bagażnik do przewiezienia bagaży dla 4 osób wystarczy, w razie czego jest dachowy a rowery na hak i do przodu.

Jechałem 1.4 T po autostradzie. Mogłoby być lepiej, ale jest przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy ma inne oczekiwania. Dla mnie mokka to typowe miejskie auto a więc t.j. napisałem. Ale to moje zdanie. Zawsze można hak i prawo jazdy B+E. Ale nie w tym rzecz. Interesuje mnie samo auto...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zawsze można hak i prawo jazdy B+E

rowery na hak

Chyba kolega ma na myśli uchwyt rowerowy montowany na hak, a nie przyczepę.. I po co mu B+E ?? Dla lekkiej przyczepki ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodziło o mały bagażnik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Isignia ma 120l większy bagaznik. Spokojnie mozna to zrekompensować bagażnikiem dachowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak samo można zrekompensować hakiem i przyczepką. ale nie po to kupuje się takie auto by potem jeździć na codzień z boksem albo z przyczepką...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nie po to kupuje się takie auto by potem jeździć na codzień z boksem albo z przyczepką

Ja na przykład na codzień w bagażniku wożę powietrze + w kabinie moje szanowne 4 litery. Raz czy 2 razy w miesiącu gdzieś się zrobi wypad - Astra kombi starcza na 4 osoby + psa. Nie wiem czy istnieje osoba, która codziennie wykorzystuje całą przestrzeń bagażową swojego auta. No chyba, że nim zarobkuje, ale to inny temat - wtedy bierze się albo Combo albo innego woła do roboty. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie tak jak napisałem parę postów wyżej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, idąc Twoim tropem myślenia lepiej jeżdzić Żukiem niż Mokką, zawsze można lodówkę wsadzić. A wsadz do insigni lodówkę? Raz na kilka lat kupuje się lodówkę, bez sensu kupować samochód nie myśląc o tym, że kiedyś trzeba kupić lodówkę:)

Edytowane przez Buzka23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak potrzebujesz żuka to czemu nie... twoja sprawa czym jeździsz.

Chyba że kupujesz duże auto by się pokazać...

Ja mokkę nie kupię choć nic złego poza tym co napisałem o wątpliwościach nie mogę powiedzieć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...... a mi ze współczesnego "Żuka" nie chce się wyłazić.

Przesiadka z takiego nowego MB Sprintera/ VW Craftera do mojej starej Vectry to "trauma" pod każdym względem :devil:

Przede wszystkim zrozumiałem naprawdę wygodny samochód to ten, do którego się wchodzi, a nie wsiada, a w środku między siedzeniami można se stanąć wyprostowanym :jupi:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest u mnie w rodzinie Crafter i to 6 latek:) Bardzo fajnie się tym jezdzi. Jednak nie jestem przekonany czy na dłuższą metę jest to wygodny środek transportu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na dluzsza mete w sensie lat, przebiegu dziennego czy ogolnego?raczej ta mokka w niczym nie dogoni craftera ktory jest stworzony do dlugich tras

przy zakupie lodowki jest transport gratis ale nie o to chodzi bo jak napisal kicaj miejsce bagaznika mozna powiekszyc przyczepka czy roof boxem lecz miejsca w srodku nie zmienisz,mysle ze w 70% aut problemem jest szerokosc a nie ile pasazer z tylu ma miejsca w mm od kolana do fotela przed nim,chodzi mi o miejsce z przodu,byc moze jestem inny ale lubie rozwalic sie na tunelu srodkowym ktory ma okolo 25cm i wygodnie rozsiazc w fotelu. nie wyobrazam se jazdy z oganicznikiem szerokosci siedzenia jaki zastosowano w aucie z tematu i nazwano to podlokietnikiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mamy rok 2015

Proszę o pomoc w wyborze auta i silnika

Mam 200 cm wzrostu i padło na Opla Moke LPG lub Merive LPG

100% jezdże sam autem w 90% po miescie a 10% po autostradzie

Jak wam sie spisuje opel moka i ile zaplaciliście za auto

Ja w listopadzie jezdziłem w Gdańsku Merivą LPG z wypożczalni to za 72 zl robilem 400 km

Myslałem teraz o zakupie Fiata 500X z LPG lub suzuki vitara premium 4x4 ( 2015)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mam 200 cm wzrostu

Ja 191 i mam nad głową ponad 10cm miejsca, a fotel lekko podniesiony. Zmieścisz się :-)

Jak wam sie spisuje opel moka

U mnie rewelka.

ile zaplaciliście za auto

Z upustem pracowniczym 79000,- plus dodatkowo koła zimowe, chlapacze, dywaniki ori i wykładzina bagażnika. Cennikowo musiałbym dać coś koło 93000,-

Myslałem teraz o zakupie Fiata 500X z LPG lub suzuki vitara premium 4x4 ( 2015)

Z pewnością nie będą tak tanie w utrzymaniu jak Opel.

P.S.

Tylko o Oplu Mokka: http://mokkaforum.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Bardzo dziekuje za odpowiedz ale cena mnie przerażą 93 tys.zł

Cena wedlug mnie na ta klase auta jest mega mocno przesadzona

Jak wejdziesz sobie np w cennik fiata

Fiat 500 x wersja 1.6 ten nowy silnik , wyposażenie LOUNGE ( nawet masz biksenony )

Cena jest 72500 dilerzy daja rabat 5 tys.zl dodatkowo daje 67500zł + lpg 3,5 tys.zł daje 70 tys.zl

http://cenniki.fiat.pl/cenniki/fiat/500X/500X_CITY_LOOK_cennik.pdf

To samo jest z sx4cross tam niema lpg tylko jest osczedny silniki

Auto z 2014 z napedem 4x4 biksenony, navi 73500zł

A co sadzisz o opel Meriva lpg bo tu dostałem rabat u mojego dilera 15 tys.zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi