Skocz do zawartości

Mały SUV, jego wady, zalety i ...


Gość silvo44

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu przewodniego, uważam, że MOKKA, chociaż jestem mało obiektywny, to dobry samochód dla osób, które z jednej strony dużo jezdzą po mieście a z drugiej strony od czasu do czasu wyruszają w trasę. Na plus na pewno dobre wyposażenie i jakość wnętrza, ekonomiczne silniki, bezpieczeństwo, nowoczesna stylistyka i ergonomia wnętrza, pełne gniazdko z tyłu co pozwala podłączyć laptopa, możliwość wykupienia 5 letniej gwarancji za niedużą dopłatę, wygodne fotele z przodu.

 

Na minus trochę mały bagażnik, jednak tył mocno ścięty ogranicza przestrzeń bagażową, dla mnie jest wystarczająca jednak zdaje sobie sprawę z tego, ze ktoś może narzekać. Pomimo, że auto w silniku 1.4 T ma 140 km to czuć masę tego auta.

 

Auto dla 4 osób, właściwie nie jest to ani plus ani minus, jednak trzeba sobie z tego zdawać sprawę. Za to te 4 osoby podróżują komfortowo.

Edytowane przez Buzka23

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Fakt, bagażnik szału nie robi. Trzeba jednak przyznać, że regularny kształt i wielkość 356 litrów nie jest złym wynikiem patrząc np na auto klasy wyższej - Astra 4 ma 370 litrów...

 

bagaznik-inne-ujecie_lg.jpg

 

Na minus ewidentnie należy przypisać wysoko umieszczoną krawędź załadunku, ale wynika to z konstrukcji samochodu i tu akurat nie ma na to wpływu. Plusem jest też umieszczenie nakładki na poszyciu zderzaka - tej czarnej. Unikamy kaleczenia lakieru zderzaka przy załadowywaniu nieporęcznych czy ciężkich ładunków lub gdy pies wskakuje do bagażnika :)

 

Piszemy że dla 5 osób ciasnawe. Fakt, może i komfortu się nie zazna zbytnio, jednak należy niewątpliwie stwierdzić, że i tak osiągnięto niezły rezultat na płycie podłogowej Corsy. Z drugiej strony można zakupić 20 tys droższą Antarę - wygoda, ogromna ilość miejsca, ale okupiona dużo wyższym spalaniem. Chłopak ode mnie z pracy ma Antarę w dieslu z automatem, max wyposażenie. Na mieście z 14 litrów ON nie wychodzi. Benzynowa Antara na komputerze pokazuje średnie spalanie na poziomie 13-14l PB. Więc tu niestety nieco ponad 2 tony swoje wypije. Mokka jest w porównaniu z tym oszczędna - traci się miejsce i wygodę, a zyskuje ekonomię. Temat rzeka.

Dla mnie atrakcyjniejsza byłaby Mokka. Moja 4-osobowa rodzina + pies spokojnie się pomieści w tym maluchu. Spalanie benzyny okolice 8-9 litrów nie jest złe. 9-9.5 litra teraz mi żre Astra kombi 2.0 16v.

Ja osobiście widzę jeszcze jeden minus Mokki - jest to w miarę nowa konstrukcja, proporcjonalnie w porównaniu do innych modeli (Insignia, Astra, Corsa) jeździ ich stosunkowo mało. Można domniemać, że za jakiś czas rynek części używanych będzie dużo droższy niż do tych trzech wymienionych przeze mnie modeli. Tu trzeba by pomyśleć. Na razie nie widać żeby się psuły, ale z drugiej strony 2 lata na rynku to mało. Nie można jeszcze pełnej opinii o trwałości tego modelu wyrazić. Nie spotkałem Mokki z przebiegiem większymi niż 90-100kkm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Mokka może mieć chorobę wieku dziecięcego, ale z tego co słyszałem nie psuje się na ten moment a i elektronika jest już sprawdzona - chociażby z zastosowań jej w astrze. Dostępność zamienników części za kilka lat może być kłopotem.

 

Co do płyty podłogowej to mnie teraz trochę zmieszałeś. Z tego co wiem mokka ma swoją płytę podłogową. Porównywałem ją do mojej poprzedniej Astry H i co ciekawe jest tylko 5 cm krótsza i o 5 cm szersza od Astry H. Gdzieś wyczytałem, że płyta mokki jest dłuższa od płyty corsy o kilkanaście cm a od nowej astry krótsza o 10 cm, i na szerokość porównywalna z astra, więc chyba bliżej jej do astry niż do mokki. Chyba, że się mylę?

Porównanie:

Astra J: Długośc płyty 268 cm, długość mokki 256, długość Astry H 261 cm

szerokość Astry J 154 cm, szerokość mokki 154 cm, szerokość Astry H 149 cm

 

Gdzie Corsa jest zdecydowanie mniejsza,

Edytowane przez Buzka23

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem zafira i oczywiście mokka jest dla mnie mała ale to moje wymagania. Jako drugie auto do jazdy po mieście się nadaje a wysoka pozycja i ułatwia wjazdy na krawężnik i poprawia widoczność i pomaga w wsiadaniu osobom starszym.

Jako auto nr 2 w rodzinie albo dla 2 osób jak najbardziej. Wnętrze ok zarówno spasowanie jak i materiały. Nam się podoba. A silnik 1.4t jest ok do miasta. Boje się jedynie jego elastyczności przy prędkościach autostradowych. Ale jak wcześniej wspomniano to kwestia gustu i przyzwyczajenia. Jednemu i 2.0t będzie mało innemu i 1.4 wystarczy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkos, Antara jest fajna, ale na tym etapie dla mnie za duża.

 

Kicaj, dlaczego Mokka to auto 2 osobowe? Przecież z tyłu jest sporo miejsca dla kolejnych dwóch osób, bagażnik do przewiezienia bagaży dla 4 osób wystarczy, w razie czego jest dachowy a rowery na hak i do przodu.

Jechałem 1.4 T po autostradzie. Mogłoby być lepiej, ale jest przyzwoicie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne oczekiwania. Dla mnie mokka to typowe miejskie auto a więc t.j. napisałem. Ale to moje zdanie. Zawsze można hak i prawo jazdy B+E. Ale nie w tym rzecz. Interesuje mnie samo auto...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zawsze można hak i prawo jazdy B+E

 

 

rowery na hak

Chyba kolega ma na myśli uchwyt rowerowy montowany na hak, a nie przyczepę.. I po co mu B+E ?? Dla lekkiej przyczepki ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności