Skocz do zawartości

Stuki przy uruchamianiu silnika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. Stuki pojawiają przez ok 1s się podczas uruchamania zimnego silnika. Silnik to 1.2 16V ,przebieg 106 tys. Ostatnio wlałem do oleju uszlachetniacz Motor Life, ale problem nie zniknął ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Takie stukanie jest narmą dopóki olej nie dotrze całego układu smarowania. Gorzej by było gdyby silnik stukał podczas normalnej pracy, świadczyło by to o jego zużyciu, bądź zatkaniu popychaczy hydraulicznych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Musisz sprawdzić przede wszystkim skąd dochodzą stuki jak w głowicy silnika to koledzy przedmówcy mają rację ale jak popychacz jest uszkodzony to i na ciepłym silniku będzie słychać, a jak stuki dochodzą od strony bloku silnika to może masz problem z łożyskami wału korbowego, sprawdż przede wszystkim ciśnienie oleju jakie podaje pompa jak jest dobre a silnik jest już troszeczkę przechodzony zastosuj olej o większej gęstości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuki pojawiają przez ok 1s się podczas uruchamiania zimnego silnika.

Popychacze hydrauliczne! Objaw ten niczym nie grozi pod warunkiem, że stuki zanikają. Wymiana oleju mi nic nie pomogła. Czasem mój silnik zaklekocze na moment, ale nie zawsze. Prawdopodobnie zależy to od tego w jakim położeniu znalazły się wałki rozrządu po wyłączeniu silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość challenger

Ja się podepnę pod ten temat. Problem dotyczy agili 1.0. Po odpaleniu silnika oprocz opisywanego wciąż terkotania które zanika po rozgrzaniu silnika słychać z dołu silnika postukiwania, po rozgrzaniu są one cichsze, ale wciąż je słychać. Problem zanika przy wyższych obrotach. Zastanawiam się, czy źródłem tych hałasów może być rozrząd, czy też może któraś panewka, przy czym auto ma 130 000 udokumentowanego przebiegu, silnik odpala na cyk, nie pali oleju, analiza spalin także wyszła pozytywnie, więc raczej obstawiam rozrząd. Czy miał ktoś podobny przypadek? Czy w każdej agili 1.0 był łańcuszek rozrządu? I czy jeśli to rozrząd byłby źródłem hałasu, to trzeba się tym przejmować, czy można tak jeździć?

 

I ostatnie pytanie: czy był tylko jeden typ silnika 1.0 w agili, jeśli tak to jakie jest jego oznaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności